لودینگ

انواع سنگ پله مرمریت

در این بخش قصد داریم معرفی از انواع سنگ پله مرمریت داشته باشیم. راه پله به عنوان یک رابط بین طبقات است و در فضای بیرونی و داخلی ساختمان کاربرد داشته اما در این بخش با توجه به بررسی ما از انواع سنگ پله مرمریت موجود در بازار، بیشتر به کاربری آن در فضای داخلی ساختمان می پردازیم. متریال های بسیاری از جمله سنگ های مصنوعی، سرامیک، چوب، فلز و … جهت پوشش راه پله مورد استفاده قرار گرفتند اما هیچ کدام نتوانستند جایگزین مطمئنی به جای سنگ های ساختمانی گردند. برای اینکه به انتخاب بهترین سنگ پله مرمریت بپردازید نیاز است تا نسبت به انواع سنگ های مرمریت شناخت لازم را داشته باشید.

انواع بهترین سنگ پله مرمریت

در لیست کردن انواع سنگ های مرمریت موجود در این پله، می توان بر اساس رنگ بندی و برند معادن به معرفی پرداخت و ما نیز سعی خواهیم کرد تا نها لیستی از کاربردی ترین برندهای بازار برای شما داشته باشیم که عبارت اند از:

 • سنگ پله مرمریت لاشتر: زمینه رنگ آن طوسی مشکی است که بر روی سطح آن خطوط نامنظم سفید رنگ قرار گرفته و جز معدود سنگ های مرمریتی در ایران به شمار می آید که علاوه بر قابلیت استفاده در فضای داخلی، می توان در فضای بیرونی ساختمان نیز استفاده کرد و از نمونه های بارز آن نیز می توان به مدل های تیشه ای اشاره داشت که در زمان های گذشته در فضاهای سبز و حیاط منازل مسکونی مورد استفاده قرار می گرفتند.
 • سنگ پله مرمریت هرسین: زمینه رنگ آن روشن، کرم و کرم بژ است. مقاومت و سرسختی از مشخصات بارز آن است.
 • سنگ پله آباده : دارای تنوع رنگ کرم، کرم روشن، زیتونی و امواج است و تا حدودی این تنوع رنگ یک فاکتور تاثیر گذار بر قیمت سنگ پله آباده است.
 • سنگ پله مرمریت اداوی: در چند سال گذشته هر پیمانکاری که قصد داشت از ارزان ترین سنگ پله استفاده کند، بلافاصله به این برند مراجعه می کرد.
 • سنگ پله چهرک: این برند بسیار ناشناخته است اما زمینه رنگ زیتونی و گلبهی آن تا حدودی موجب شده تا خریدار با اولین بازدید این سنگ را برای راه له خود انتخاب کند.
 • سنگ پله جوشقان: جز سفید ترین سنگ های مرمریت ایرانی به شمار می آید.
 • سنگ پله مرمریت مشکی نجف آباد: این مرمریت دارای زمینه رنگ مشکی با خطوط سفید رنگ نامنظم است. سنگ پله آن عمدتا در فضای داخلی ساختمان به کار می رود و با توجه به طرح و رنگی که دارد عمدتا در طراحی های لوکس از آن استفاده می شود.
 • پله مرمریت پرشین وایت: معدن این مرمریت در کاشمر مشهد واقع شده و زمینه رنگ آن نیز طوسی روشن و تیره است و یک سورت آن نیز کامل شبیه پرشین سیلک است.
 • پله مرمریت صلصالی: دارای تم رنگی کرم روشن، کرم و مایل به سفید است. بر روی آن خطوطی به صورت نوار قلبی نقش بسته و عمده کاربرد آن نیز در فضای داخلی ساختمان است.
سنگ پله مرمریت

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پله مرمریت

همانطور که قبلا نیز در بخش های قبلی اشاره کردیم عوامل و پارمترهای تاثیر گذار بر بحث قیمت گذاری سنگ های ساختمانی مشترک است و از فاکتورهای موثر بر قیمت پله مرمریت، می توان به مواردی از قبیل برند و سورت بندی آن ها اشاره کرد. عمده تفاوت، برند معادن است اما برای نمونه برای سنگی مانند مرمریت هرسین این اختلاف قیمت سوپر ممتاز با درجه 1 و درجه 2 چشمگیر است. یک فاکتور دیگر را نیز می توان تا حدودی بر اختلاف قیمت تاثیر گذار دانست و مجددا از مرمریت هرسین استفاده می کنیم، فرض کنید شما در حال ساختن یک آپارتمان در تهران هستید و قصد دارید از پله هرسین در واحد خود استفاده کنید، حال آیا خرید آن از کارخانه در تهران مناسبتر است یا اقدام به خرید از کارخانه در اصفهان و قطعا فاصله اصفهان تا تهران خود نیازمند هزینه بیشتر جهت حمل و نقل آن سنگ است.

نمونه تصاویر اجرایی از سنگ پله مرمریت در داخل ساختمان

با توجه به تعداد درخواست های ارسالی که توسط کاربران برای ما ارسال گردیده در این بخش تصاویری از نمونه طرح ها و پروژه های اجرایی قرار می دهیم که در راه پله اقدام به استفاده از سنگ مرمریت گردیده است.

4 پاسخ به “انواع سنگ پله مرمریت”

 1. محسن علیپور گفت:

  در بین برندهایی که نام بردید کدام را به عنوان بهترین پله مرمریت می توان خریداری کرد؟

 2. سهیلا گفت:

  آیا از پله مرمریت هم میشود در بیرون ساختمان استفاده کرد؟

  • مدیر سایت گفت:

   تمامی سنگ های مرمریت این قابلیت را ندارند و می توانید از مرمریت لاشتر به عنوان یکی از گزینه ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما