لودینگ

سنگ تراورتن سیلور

یکی دیگر از سنگ های با زمینه تیره که می توان آن را دنیا منحصر به فرد دانست و معادن آن تنها در ایران وجود دارد،تراورتن سیلور نام دارد.این تراورتن با برندهای  سیلور آذرشهر،تکاب،کاشان،یزد و…. در بازار معرفی می شود که در ادامه به بررسی جزئیات هر کدام به صورت اختصاصی خواهیم پرداخت.تراورتن سیلور از نظر بازه رنگی دارای زمینه مشکی تیره و روشن،خرمایی و دودی بوده و در بسیاری از سورت های آن موج های منظم سفید رنگ نیز وجود دارد. این تراورتن به دو صورت موجدار و بی موج تولید و می توان به صورت پالیش و چرمی آن را فرآوری کرد.

سنگ تراورتن سیلور

کاربرد تراورتن سیلور استفاه در نمای بیرون ساختمان بوده و البته در بعضی از طراحی های داخلی مشاهده شده که این تراورتن در نمای داخلی ساختمان نیز استفاده شده است. سیلور به صورت استاندارد در ایران در ابعاد اسلب ،تایل و پلاک فرآوری می شود.از خصوصیات بارز این سنگ می توان به ساب پذیری فوق العاده آن اشاره کرد که موجب براقیت بالای آن شده و همچنین از مقاومت بالایی در برابر سایش و شرایط آب و هوایی برخوردار است.در بسیاری از نماهای طراحی شده با تراورتن سیلور،مشاهده گردیده که از آن به صورت بی موج و یکدست،به صورت ترکیبی با سایر سنگ های تراورتن مانند عباس آباد و همچنین به صورت ترکیبی با آجرهای نما استفاده شده است.همانطور که در پاراگراف ابتدایی اشاره کردیم،سیلور از برندهای مختلفی برخوردار است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

قیمت تراورتن سیلور

از عوامل تاثیر گذار بر قیمت فروش تراورتن سیلور،می توان به ابعاد،ضخامت،سورت بندی،برند معادن و همچنین کیفیت فرآوری اشاره کرد.سورت بندی در ایران استاندارد ثابتی ندارد و این مورد کاملا به صورت اختیاری توسط کارخانه تولید تراورتن سیلور انجام می گیرد.در ادامه تصاویر این محصول به همراه نمونه کارهای اجرایی قرار می گیرد،پس ما را دنبال کنید.باید به این نکته نیز اشاره داشت که عمده تولید این سنگ در شهرکهای صنعتی واقع در تهران و اصفهان صورت می گیرد و شما می توانید قبل از خرید تراورتن سیلور با کارشناسان ما در تماس باشید و مشاوره قبل از خرید ما استفاده کنید.

سنگ تراورتن سیلور تکاب

این نوع سیلور از زمینه رنگ دودی و خرمایی به همراه خطوط سفید منشم برخوردار است . از خصوصیات آن می توان به تراکم بالا،تخلخل کم،دوام رنگ آن نسبت به سایر نمونه ها و مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی اشاره کرد.تراورتن سیلور تکاب به صورت موجدار و بی موج فرآوری می شود اما به دلیل وجود خطوط سفید منظم بر روی سطح آن عمدتا تولید آن به صورت موجدار است.سیلور تکاب از نظر نوع فرآوری به صورت صیقلی و چرمی فرآوری می شود. خصوصیات آن به شرح زیر است:

  • رنگ مشکی مایل به روشن و خرمایی با خطوط سفید رنگ
  • قابلیت برش به صورت موجدار و بی موج
  • قابل استفاده در نمای داخل و بیرون و محوطه سازی ساختمان
  • داشتن کمترین تخلخل نسبت به سایر معادن سیلور
  • ساب پذیری و براقیت بالا

سنگ تراورتن سیلور کاشان

این سیلور دارای زمینه رنگ طوسی مایل به سفید و دودی مایل به سفید بوده و از نظر تراکم در درجه قابل قبولی قرار گرفته ،اما یکی از نقاط ضعفی که تراورتن سیلور کاشان دارد،از دست دادن کیفیت رنگ اولیه بر اثر تابش نور خورشید به مرور زمان است.اما از مزیت های آن می توان به حفره های کم بر روی سطح سنگ،ساب پذیری و براقیت بالا و یکنواختی رنگ آن اشاره کرد.از کاربری های سیلور کاشان علاوه بر استفاده در نمای بیرون ساختمان،می توان به استفاده آن در راه پله،پارکینگ و سایر بخش های نمای داخلی ساختمان نیز اشاره کرد.این برند نیز به صورت موجدار و بی موج تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما