لودینگ

سنگ تراورتن شکلاتی

سنگ های تراورتن از تنوع بالایی در ایران برخوردار می باشند، تراورتن شکلاتی یکی از پرتقاضاترین سنگ های ساختمانی است و در این بخش به بررسی آن خواهیم پرداخت. این تراورتن دارای زمینه رنگ شکلاتی و قهوه ای بوده و به صورت موجدار و بی موج فرآوری می شود. در ایران به صورت استاندارد در ابعاد 40 طولی تولید و به صورت پالیش و چرمی فرآوری می شود. معادن آن در شهرهای یزد، کاشان و تکاب موجود است و در ادامه نیز به بررسی جداگانه آن ها می پردازیم.

سنگ تراورتن شکلاتی

کاربرد تراورتن شکلاتی

سنگ های تراورتن با توجه به خصوصیاتی از قبیل: مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی، حداقل جذب آب، وجود حفره ها(موجب چسبندگی ملات به سنگ می شود) و عایق حرارتی، سرمایی و گرمایی، موجب شده تا عمده کاربری تراورتن شکلاتی در نمای بیرون ساختمان باشد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که عمدتا از تراورتن شکلاتی به صورت یکدست و ترکیبی با سایر سنگ های تراورتن استفاده می شود. برای نمونه از سورت شکلاتی بی موج در نماهای رومی به صورت یکدست استفاده گردیده و از نظر ترکیبی نیز آن بیشتر با زمینه رنگ های کرم، سفید و کرم بژ استفاده می شود. اصولا تراکم بالا و داشتن حفره های کم(البته باید به این نکته اشاره کرد که در تعدادی از معادن آن این خصوصیت وجود دارد) موجب شده از ساب پذیری فوق العاده ای برخوردار باشد و علاوه بر نمای بیرون، قابلیت استفاده در نمای داخل را نیز داشته باشد.

قیمت تراورتن شکلاتی

عوامل متعددی را می توان بر قیمت تراورتن شکلاتی تاثیر گذار دانست که در این بین: معادن، ابعاد، ضخامت و کیفیت فرآوری از تاثیر گذارترین پارامترها می باشند. برای نمونه شکلاتی با برند آقامحمدی از قیمت بالاتری نسبت به معادن یزد یا ابرکوه برخوردار بوده است. از نظر ابعاد نیز همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم تراورتن در ایران به صورت پلاک با عرض 40 سانتی متر فرآوری می شود و آنچنان تاثیر بر قیمت نداشته و اصولا برند معادن به نسبت بیشترین تاثیر را خواهند داشت.

خریدوفروش تراورتن شکلاتی

معادن این نوع سنگ در یزد، کاشان، تکاب و ترشاب وجود دارد اما عمده تولید آن در شهرک های صنعتی واقع در تهران و اصفهان صورت می گیرد و به موازات آن نیز خرید و فروش مستقیم آن نیز از کارخانه های فعال در این شهرک ها صورت می گیرد. از نظر کاربری نیز نمی توان به شهر خاصی اشاره کرد و فروش تراورتن شکلاتی به نسبت در تمامی استان های ایران به نسبت ساخت و ساز صورت می گیرد.

تراورتن شکلاتی ابرکوه

تراورتن شکلاتی ابرکوه

ابرکوه منطقه ای در استان یزد است که از معادن تراورتن کرم و شکلاتی برخوردار است. تراورتن شکلاتی ابرکوه دارای زمینه رنگ قهوه ای تیره و قهوه ای روشن بوده و بعضی از سورت های آن نیز به ترشاب شبیه است. عمده تولید این شکلاتی در ابعاد پلاک است. این تراورتن نسبتا از تراکم بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل از آن برای تراش با دستگاه cnc  و همچنین مجسمه سازی نیز استفاده می شود.

تراورتن شکلاتی کاشان

تراورتن شکلاتی کاشان

این تراورتن از زمینه رنگ قهوه ای تیره و روشن یکدست برخوردار بوده و قابلیت تولید به صورت موجدار و بی موج را داشته ولی عمدتا به صورت بی موج فرآوری می شود. تراورتن شکلاتی کاشان معادن آن در کاشان اصفهان قرار دارد. معادن متعددی با برندهای مختلف در این منطقه واقع شده که در ادامه سعی خواهیم کرد به معرفی آنها بپردازیم. از مشخصات بارز تراورتن شکلاتی کاشان می توان به ماندگاری رنگ و مقاومت بالا در برابر سایش و شرایط آب و هوایی اشاره کرد. عمدتا این سنگ در ابعاد 40 طولی(پلاک) تولید می شود.

تراورتن شکلاتی آقامحمدی کاشان

به عنوان یکی از پرتقاضاترین سنگ های شکلاتی در بازار به شمار می آید و سورت بندی تراورتن شکلاتی آقا محمدی کاشان بر اساس یکدست بودن و زمینه رنگ آن انجام می شود. این سنگ به دلیل استحکام بالایی که دارد نسبتا از ارتفاع یک دستی برخوردار بوده و از آن می توان در نما ساختمان به ایجاد طرح های منحصر به فرد پرداخت. تراورتن شکلاتی اقا محمدی جزآن دسته از  سنگ های تراورتن کم حفره بوده و همین دلیل موجب شده تا در فرآوری آن از مواد شیمیایی کمتر استفاده شود و به موازات آن از ساب پذیری و صیقل پذیری قابل قبولی برخوردار بوده و قابلیت استفاده آن در نمای داخلی ساختمان نیز به وجود آمده است.

تصویر سنگ تراورتن شکلاتی یزد

تراورتن شکلاتی یزد

بسیاری از خریداران سنگ های تراورتن، زمینه رنگ شکلاتی را در بازار با برند تراورتن شکلاتی یزد می شناسند. این نوع تراورتن نیز به صورت موجدار و بی موج فرآوری شده و از نظر نوع فرآوری می توان به صورت صیقلی و چرمی فرآوری کرد. از خصوصیات بارز آن نیز می توان به تراکم بالا، ساب پذیری و براقیت قابل قبول و یکدستی رنگ و سورت آن اشاره کرد. در اکثر پروژه هایی که به متراژ بالایی از تراورتن شکلاتی نیاز است، به عنوان گزینه اصلی مطرح می شود.

تراورتن شکلاتی تکاب

در این بخش نیز به معرفی برند تراورتن شکلاتی تکاب می پردازیم. زمینه رنگ آن نیز قهوه ای مایل به تیره بوده و از خصوصیات آن می توان به ثابت بودن رنگ و حداقل جذب آب اشاره کرد. شکلاتی تکاب به دلیل خصوصیاتی از قبیل مقاومت بالا در برابر سایش و ثابت بودن رنگ در اثر قرار گرفتن در معرض نور، به عنوان یکی از محبوب ترین و پرتقاضا ترین نام های تجاری خانواده سنگ های تراورتن با زمینه رنگ قهوه ای نام برد.

سوالات پرتکرار:

آیا سنگ شکلاتی در نمای داخلی ساختمان نیز می توان استفاده کرد؟

پاسخ: بله این امکان برای شما وجود دارد تا از این نوع تراورتن در فضای داخلی ساختمان استفاده کنید و پیشنهاد ما به شما استفاده از برندهای شکلاتی است که از حفره و سوراخ کمتری برخوردار باشند که در این رابطه می توان به آقا محمدی کاشان اشاره داشت.

آیا این تراورتن در ابعاد تایل نیز قابل تهیه است؟

پاسخ: به غیر ابعاد پلاک،می توانید این نوع تراورتن را با توجه به زمینه رنگ قهوه ای و شکلاتی که دارد در بخش های دیگر ساختمان نیز استفاده کنید و به همین دلیل در سایر ابعاد تایل نیز تولید می شود و برای نمونه می توان به 60*60 و 50*50 و همچنین 30*60 اشاره کرد.

6 پاسخ به “سنگ تراورتن شکلاتی”

 1. علیپور گفت:

  تراورتن شکلاتی بیموج و موجدار از نظر قیمت، اختلاف دارند؟ برای یک پروژه متراژ بالایی نیاز داریم و مهم نیست که بیموج یا موجدار باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • مدیر سایت گفت:

   مدل بیموج به نسبت قیمت بالاتری دارد اما با توجه به اینکه شما نیاز به متراژ بالایی دارید، تفاوتی ندارد.

 2. علی یاری گفت:

  ارزان قیمت ترین سنگ شکلاتی چه قیمت است؟ در ضمن برای پروژه ما پر رنگی و کم رنگی مهم نیست و قیمت مهمتر است. لطفا در این مورد راهنمایی و اگر نمونه ای دارید ارائه دهید.

  • مدیر سایت گفت:

   در تاریخ امروز، حداقل قیمت تراورتن شکلاتی، 150 هزار تومان است و از معادن یزد می باشد.

 3. باقری گفت:

  برای پایین آجر می خواهم یک رگ سنگ کار کنم. تراورتن شکلاتی برای این مدل کاربری مناسب است یا خیر؟

  • مدیر سایت گفت:

   بله، با توجه به این که زمینه رنگ قهوه ای دارد با رنگ آجرهای لفتون و سفالی همخوانی داشته و همچنین از نظظر قیمت نیز کاملا مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما