لودینگ

سنگ مرمریت صلصالی

سنگ های مرمریت از نظر رنگ و نوع دارای تنوع بالایی در ایران می باشند و یکی از مرمریت هایی که در این سال ها مورد توجه بسیاری از ساختمان سازان قرار گرفته،مرمریت صلصالی نام دارد. این نوع سنگ از زمینه رنگ سفید،کرم،کرم روشن،کرم بژ و یاسی برخوردار بوده و از شاخصه بارز آن می توان به وجود نوارهای قرمز رنگی اشاره کرد که به صورت نوار قلبی برروی سنگ نقش برجسته است.

معدن مرمریت صلصالی در منطقه خوروبیابانک اصفهان قرار دارد و عمده تولید این سنگ نیز در شهرک صنعتی (رضوانشهر،دولت آباد،نجف آباد و محمودآباد) این استان(با توجه به نزدیکی معدن به شهرک های نام برده) صورت می گیرد و به همین دلیل در بیشتر موارد مشاهده شده که آن را با برند مرمریت صلصالی اصفهان نیز معرفی می کنند.

سنگ مرمریت صلصالی

قیمت مرمریت صلصالی

پاارمترهای تاثیر گذار بر قیمت فروش مرمریت صلصالی عبارت اند از :ابعاد،ضخامت،سورت بندی ،رنگ ،ابعاد و کیفیت فرآوری . از نظر ابعاد صلصالی در سایزهای اسلب ،پله،پلاک و فرشی فرآوری شده و قیمت پله و اسلب نسبت به سایر ابعاد بیشتر می باشد.از نظر سورت بندی در کارخانه مرمریت صلصالی استاندارد ثابتی برای سورت بندی وجود ندارد وعمدتا بر اساس رنگ هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم این اقدام صورت می گیرد. از نظر ضخامت نیز،رابطه آن با قیمت یک نسبت مستقیم بوده و به صورت استاندارد  این مرمریت در ایران در ضخامت های 2 و 3 سانتی متر فرآوری می شود. البته می توان از نظر درجه بندی به 2 سورت کرم روشن و ممتاز نیز اشاره داشت که عمدتا صلصالی را در بازار با این دو سورت معرفی می کنند.

کاربرد سنگ صلصالی

سنگ های مرمریت را بارها در محتواهای قبلی ذکر کردیم که به غیر از تعداد اندکی،تنها قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان را داشته و کاربری مرمریت صلصالی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و از نظر کاربری می توان به استفاده آن در کف ساختمان،راه پله،پارکینگ ،بدنه و … اشاره داشت.

پله مرمریت صلصالی

اگر به امار خرید وفروشی که از این مرمریت صورت می گیرد نگاهی داشته باشید قطعا متوجه خواهید شد که پله صلصالی به نسبت از تقاضا بالایی در بازار برخوردار بوده و عمده دلیل این مورد را می توان در وجود رگه های نوار قلبی بر روی سطح آن و همچنین زمینه رنگ کرم آن دانست که کاربری ان تا حدودی موجب منحصر به فرد شدن راه پله آن ساختمان خواهد شد.عمدتا پله این مرمریت در ضخامت 3 و 3.4 سانتی متر و به صورت استاندارد نیز در عرض 30 و 35 سانتی متر فرآوری می شود،ولی می توانید سایر نمره های درخواستی خود را به تولید کننده سفارش دهید.

فرشی سنگ صلصالی

همانطور که در پاراگراف های ابتدایی نیز اشاره کردیم این سنگ در ابعاد متنوعی مورد تولید و فرآوری قرار می گیرد که در این بین فرشی سنگ صلصالی نیز با توجه به نوع کاربری که دارد از تقاضای بالایی جهت استفاده در کف ساختمان برخوردار است.عمدتا آن قبیل از سایزهایی که از ابعاد 40*40 کمتر باشد به عنوان فرشی معرفی شده و با توجه به خصوصیات این مرمریت عمده کاربری آن در کف ساختمان،راه پله و پارکینگ می باشد.از نظر سورت بندی ابعاد فرشی،باید به این نکته اشاره کرد که سورت بندی آن ها مشابه ابعادی مانند پلاک و پله صورت نمی گیرد و عمدتا در 2 الی 3 سورت دسته بندی می گردد.

در بخش زیر تصاویری از انواع سورت های صلصالی درج کرده ایم و شما می توانید جهت دریافت اطلاع از چگونگی خرید صلصالی با ما در تماس باشید.در ادامه سعی خواهیم کرد نمونه کارهای اجرایی از این مرمریت را در بخش مربوطه قرار دهیم.

مرمریت صلصالی را از کجا بخریم؟

یکی از سوالات پرتکراری که توسط کاربران برای ما ارسال می شود، مربوط به بهترین منطقه جهت خرید این مرمریت است که هم از نظر کیفی مناسب باشد و هم از نظر قیمت در پایینترین حد ممکن قرار داشته باشد. با تحقیقات و بررسی های میدانی که انجام دادیم متوجه شدیم با توجه به قرار گرفتن معادن این مرمریت در خوروبیابانک اصفهان، به همین دلیل عمده تولید آن نیز در این استان صورت می گیرد و شما می توانید جهت خرید، به کارخانه های واقع در منطقه ها و شهرک های صنعتی رضوانشهر و منطقه صنعتی دولت آباد اصفهان مراجعه کنید.

آنالیز سنگ نوارقلبی خوروبیابانک

مشخصات آنالیز این مرمریت به شرح زیر است:

 • میزان جذب آب: 0.93
 • میزان وزن مخصوص: 2.56
 • میزان تخلخل: 0.65
 • میزان مقاومت فشاری: 1.20
 • میزان مقاومت سایشی: 3

سوالات پرتکرار:

برای نمای بیرونی ساختمان قصد دارم از سنگ صلصالی استفاده کنم،آیا این کار شدنی است؟

پاسخ: پیشنهاد ما به شما عدم استفاده از این مرمریت در نمای بیرون ساختمان است،زیرا در برابر سرما و گرما و همچنین رطوبت و بارش برف و باران از مقاومت نسبی قابل قبولی برخوردار نیست و موجب می شود تا به مرور زمان کیفیت خود را از دست داده و به مرور زمان خالی کند.

تفاوت قیمت سنگ صلصالی فرآوری شده در اصفهان با تهران در چیست؟

پاسخ: همانطور که در پاراگراف های ابتدایی این محتوا شرح دادیم،معدن این سنگ در خوروبیابانک اصفهان قرار گرفته و به نسبت عمده تولید و فرآوری آن نیز در همین استان است. به دلیل تولید متراژ بالا و نزدیکی معادن به کارخانه،می توان هزینه تهیه این سنگ در اصفهان،نسبت به تهران مناسب تر دانست.

2 پاسخ به “سنگ مرمریت صلصالی”

 1. مهندس حسینی گفت:

  برای نمای بیرونی ساختمان آیا می توانم از سنگ صلصالی استفاده کنم؟ نمایی که طراحی کردیم زمینه رنگ اش روشن هست و بودجه لازم برای خرید تراورتن را نداریم. لطفا راهنمایی کنید.

  • مدیر سایت گفت:

   همانطور که در محتوای مربوط به این سنگ اشاره کردیم، از استفاده آن در نمای بیرونی ساختمان خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما