لودینگ

سنگ مرمریت آباده

کشور ایران از معادن مرمریت متعددی برخوردار است و یکی از نواحی که از تراکم بالای معدن برخوردار است،شهرستان آباده است. مرمریت آباده شاید از معدود سنگ های ساختمانی است که از تنوع رنگ و طرح بالایی برخوردار بوده و از نظر تنوع رنگ می توان به زمینه رنگ های کرم، کرم صورتی، گل پنبه ای و کرم بژ اشاره کرد. سنگ آباده تنها قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان را دارد که در این بین می توان به راه پله، کف ساختمان، بدنه و حتی پارکینگ اشاره کرد.

با توجه به قرار گرفتن معادن این مرمریت در شیراز، به این سنگ در بازار مرمریت آباده شیراز نیز گفته می شود و قابلیت تولید به صورت موجدار و بی موج را داشته، اما به دلیل جنسیت آن، عمدتا به صورت بی موج فرآوری و تولید می گردد زیرا تولید به صورت موجدار از دور ریز بیشتری برای تولید کننده به همراه خواهد داشت. به شما توصیه می کنیم که سعی کنید از طرح بی موج آن در طراحی های خود استفاده کنید.

مرمریت آباده

مشابه سایر سنگ های ساختمانی، اصفهان به عنوان قطب تولید این مرمریت به شمار می آید و به همین دلیل به آن مرمریت آباده اصفهان نیز گفته می شود. اگر در بازار یا کارخانه سنگبری فعال در زمینه تولید این مرمریت مراجعه کرده باشید، قطعا متوجه نام های متفاوتی از این مرمریت در هنگام خرید شده اید که سعی خواهیم کرد در ادامه به معرفی آنها بپردازیم ولی به ص.رت تیتروار عبارت اند از: الیت، صداقت کیش، ایرجی، دانشور، صمیمی، رضایی، امواج، گل ناخنی و  گل پنبه ای.

قیمت خرید مرمریت آباده

این سنگ در ابعاد اسلب، تایل، پلاک، پله و فرشی فرآوری می شود ولی عمدتا از سایزهای پله و پلاک آن در پروژه های ساختمانی استفاده می شود. از نظر سورت بندی نیز این مرمریت به 2 یا 3 سورت تقسیم می شود و ملاک این دسته بندی نیز بر اساس یکدست بودن رنگ آن است. از نظر فرآوری، به دلیل استفاده از مواد شیمیایی رزین در تولید آن، کیفیت فرآوری تا حدودی به مواد اولیه به کار رفته بستگی دارد. اگر بخواهیم عوامل تاثیر گذار بر قیمت مرمریت آباده را نام ببریم، می توانیم به ابعاد، ضخامت، سورت بندی و کیفیت فرآوری آن اشاره کنیم.

انواع سنگ آباده

معادن متعددی در آباده شیراز وجود دارد و اگر بخواهیم دسته بندی از تنوع آنها داشته باشیم، یک سری را بر اساس نام صاجب معدن نامگذاری می کنند و یک سری را نیز بر اساس طرح و رنگی که دارد نام گذاری می کنند که برای نمونه می توان به امواج و گل پنبه ای اشاره کرد. در بخش زیر سعی کردیم انواع برندهای موجود از این مرمریت را برای شما قرار دهیم.

مرمریت الیت

از این برند به عنوان روشن ترین سنگ در بین معادن آباده نام برده میشود. به صورت سورت کرم طلایی، گل پنبه ای و گل ناخنی تقسیم می شود. سورت گل ناخنی آن را می توان کاملا به رنگ سفید تشبیه کرد. عمده تولید این مرمریت در سنگبری پیشوا رضوانشهر صورت می گیرد. به شما پیشنهاد می کنیم که از سنگ این معدن در نما داخلی ساختمان استفاده کنید.

مرمریت ایرجی

این مرمریت دارای زمینه رنگ کرم روشن و کرم بژ بوده و بر روی سطح آن دانه های سفید رنگ به صورت نامنظم قرار گرفته است و همین مورد موجب منحصر به فرد شدن آن گردیده است. مرمریت آباده ایرجی عمدتا در ابعاد پلاک فرآوری و از نظر کاربری نیز در نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.البته باید به این نکته اشاره کرد که پله اباده ایرجی نیز به نسبت از تقاضای بالایی در بازار برخوردار بوده و تا حدودی آن را شبیه مرمریت هرسین در بازار معرفی می کنند.

مرمریت آباده ایراجی

 

مرمریت رضایی

همانطور که اشاره کردیم، آباده از تنوع قابل قبولی برخوردار است که در این بین می توان به زمینه زیتونی رنگ آن اشاره کرد و برند آن در بازار با نام تجاری مرمریت آباده رضایی شناخته می شود. اگر به ظاهر این سنگ توجه داشته باشید، متوجه امواجی منظم و گاها در هم پیچیده بر روی سطح آن خواهید شد و این مورد موجب شده تا به آن سنگ آباده امواج نیز گفته شود. این مرمریت از ساب پذیری و براقیت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل علاوه بر کاربری در بدنه ساختمان، از آن در کف ساختمان نیز استفاده می شود.

مرمریت آباده رضایی

مرمریت دانشور

اگر به تصاویری که در بخش ابتدایی قرار داده ایم توجه کنید، متوجه زمینه رنگ و طرح آباده دانشور خواهید شد. سنگ معادن آن از زمینه رنگ کرم به همراه دانه های سفید رنگ برخوردار است که موجب شده به آن گل پنیه ای نیز در بازار گفته شود. این برند عمدتا در سایزهای پلاک، پله و فرشی مورد فرآوری قرار می گیرد ولی عمده تولید آن پلاک با عرض 40 سانتی متر است.

در ادامه علاوه بر معرفی جزئیات نام های تجاری این مرمریت، به ارائه تصویر از نمونه کار اجرایی می پردازیم. شما می توانید جهت اطلاع از چگونگی فروش مرمریت آباده با کارشناسان ما در تماس باشید.

کاربرد مرمریت آباده در ساختمان

با توجه به سوالات پر تکراری که از طرف کاربران برای ما در رابطه با کاربری مرمریت آباده ارسال گردیده، در این بخش به بررسی جزئی تر آن خواهیم پرداخت. استفاده این مرمریت در بخش هایی که در معرض مستقیم آب و رطوبت است جدا خودداری کنید و همچنین با توجه به درصد مقاومت کمتر آن در مقابل سایش، بهتر است از به کارگیری آن به عنوان پله نیز تا حد امکان خودداری کنید.

خرید و فروش انواع سنگ آباده در اصفهان

همانطور که در پاراگراف های ابتدایی اشاره کردیم معادن این مرمریت در آباه شیراز قرار دارد اما عمده تولید و فرآوری در استان اصفهان صورت می گیرد. اکنون سوال اینجاست که از کجا بخریم؟ اگر قصد خرید مستقیم این برند مرمریت از کارخانه های سنگبری را دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا به شهرک صنعتی رضوانشهر و محمودآباد مراجعه کنید. البته در این بین می توان به مناطق صنعتی پلیس راه نچف آباد و دولت آباد نیز اشاره کرد.

آنالیز سنگ آباده شیراز

مشخصات آنالیز سنگ معادن این منطقه به شرح زیر است:

 • میزان جذب آب: 1.22
 • میزان وزن مخصوص: 2.66
 • میزان تخلخل: 1.12
 • میزان مقاومت فشاری: 1050
 • میزان مقاومت سایشی: 2.8

سوالات پرتکرار:

 • بنده قصد دارم برای ساختمان خود از سنگ آباده استفاده کنم اما متاسفانه هیچ اطلاعی از نوع کاربری آن ندارم. لطفادر این مورد بنده را راهنمایی کنید؟  باید به این نکته اشاره کرد که آباده جز آن قبیل از سنگ های ساختمانی به شمار می آید که تنها قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان را داشته و به شما توصیه می کنیم تا از این سنگ بیشتر در بنده ساختمان استفاده کنید و در صورت نیاز می توانید در کف و راه پله نیز استفاده کنید. اصولا در بخش هایی از ساختمان که از کمترین رطوبت و جذب آب برخودار است به استفاده از این سنگ پرداخته شود.
 • آیا از مرمریت آباده می توان در نمای بیرون ساختمان استفاده کرد؟ عامل انگیزشی که موجب شده اکثریت خریداران قصد استفاده از این مرمریت در نمای بیرون ساختمان داشته باشند مرتبط به قیمت مناسب آن نسبت به سنگ های تراورتن هم رنگ است و پیشنهاد ما به شما عدم استفاده این سنگ در نمای بیرون ساختمان است زیرا پس از مدتی کیفیت خود را از دست می دهد.
 • تنوع رنگ قهوه ای و تیره نیز برای آن موجود است؟ متاسفانه رنگ قهوه ای برای آن وجود ندارد اما رنگ های مایل به مشکی وجود دارد که در بخش بالا تصاویری از آن را برای شما قرار داده ایم.
 • برای تمیز کردن سنگ آباده در دیوار پارکینگ و راه پله شما چه روشی را پیشنهاد می کنید؟ با توجه به این که سنگ های مرمریت درصدی جذب آب دارند و به مرور کیفیت خود را از دست می دهند، به شما پیشنهاد می کنم تا حد امکان از شستن آن با آب خودداری کنید و بهتر است با استفاده از یک دستمال نم دار اقدام به تمیز کردن آن نمائید.
 • چرخه تولید و فرآوری سنگ آباده به چه صورت است؟ در چرخه فرآوری این مرمریت باید از اپوکسی و رزین استفاده شود و در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که حفره ها و خطوط موجود بر روی سطح آن کاملا پر شده باشد.
 • نظر شما در رابطه با استفاده این مرمریت در کف پارکینگ چیست؟ ابتدا به شما پیشنهاد می کنم تا از مطلب ما در مورد انتخاب سنگ کف پارکینگ دیدن نمائید و اگر قصد دارید از آباده برای کفپوش پارکینگ استفاده کنید،ما به شما این مورد را پیشنهاد نمی کنیم.
 • تنوع رنگ این سنگ چگونه است؟ همانطور که در بخش های ابتدایی نیز اشاره کردیم از نظر بازه رنگ دارای زمینه رنگ های کرم،کرم روشن و زیتونی است.

7 پاسخ به “سنگ مرمریت آباده”

 1. مهندس ربیعی گفت:

  برای پروژه مسکونی ام در غرب تهران، میخوام بدنه، راه پله و کف ساختمان را مرمریت آباده کرم روشن کنم. آیا شما توانایی تولید متراژ بالا را دارید؟ برای ما کیفیت برش و یک سورت بودن سنگ خیلی مهم هست.

  • مدیر سایت گفت:

   ما به صورت تخصصی به تولید سنگ آباده شیراز می پردازیم و هر متراژی که برای پروژه خود نیاز داشته باشید، در این کارخانه قابل تامین است.

 2. مهندس کشاورز گفت:

  برای راه پله یک ساختمان تجاری که از تردد بالا برخورداره، آیا سنگ آباده را پیشنهاد می کنید؟

  • مدیر سایت گفت:

   مرمریت آباده درصد آهک بالاتری دارد و عمدتا پیشنهاد ما به شما استفاده از آن در بدنه نمای داخلی ساختمان است. برای راه پله نیز استفاده می کنند ولی با توجه به نوع کاربری که ساختمان شما دارد، پیشنهاد می کنم از گزینه دیگری استفاده کنید. برای نمونه می توانید مرمریت هرسین را جایگزین کنید.

 3. سالاروند گفت:

  برای نما ساختمانی در اهواز آیا می تونم از مرمریت های کرم روشن آباده استفاده کنم؟

  • مدیر سایت گفت:

   بهتر است که استفاده نکنید اما اگر از نظر بودجه به دنبال سنگ قیمت مناسب با زمینه رنگ روشن جهت استفاده در نمای ساختمان خود هستید، به شما سنگ آباده کرم رنگ را پیشنهاد می کنیم زیرا به مرور زمان رنگ آن روشنتر نیز خواهد شد.

 4. حیدری گفت:

  برای اینکه مرمریت آباده را در اصفهان تهیه کنم به کجا باید مراجعه کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما