لودینگ

سنگ اسلب

در این بخش قصد داریم به معرفی و بررسی یکی از ابعاد پر تقاضا سنگ ساختمانی با نام تجاری سنگ اسلب بپردازیم. ابتدا با تعریف کلمه اسلب شروع خواهیم کرد که عبارت است از ورقه های با ابعاد بزرگ تر و به صورت استاندارد از سایزهای بالاتر 120 یا 130 سانتی می توان این کلمه را به کار برد. از نظر کیفیت، می توان این ابعاد را در بالاترین درجه کیفی قرار داد زیرا برای فرآوری این ابعاد نیازمند به کارگیری ماشین آلات و تکنولوژی به روز بوده و در کنار آن نیز از با کیفیت ترین مواد اولیه باید استفاده شود که در ادامه به چرایی آن خواهیم پرداخت. شما برای این که یک نوع سنگ ساختمانی را در ابعاد اسلب فرآوری کنید، نیازمند خرید بهترین نوع کوپ از نظر درجه و ابعاد کوپ هستید که ناخودآگاه از نظر قیمتی آن سنگ از نظر تن از بالاترین قیمت برخوردار می شود و به همین دلیل شما نیاز دارید تا سنگ اسلب را با بالاترین کیفیت فرآوری کنید و نیاز به تهیه مواد اولیه شیمیایی و … با کیفیت دارید. در این بخش با موارد زیر آشنا خواهید شد.

اوایل بیشتر از ابعاد اسلب جهت پروژه های صادراتی استفاده می شد، اما چند سالی است که بسیاری از پیمانکاران ایرانی به استفاده از سنگ های ساختمانی در ابعاد اسلب برای پروژه های خود روی آورده اند و هنوز از آن به مقدار اندکی استفاده می شود و از نمونه های بارز آن می توان به استفاده در ورودی های ساختمان های تجاری، مسکونی، اداری، هتل، لابی و طراحی دکوراسیون مانند استفاده از سنگ مرمر جهت عبور نور، اشاره کرد. البته از ابعاد اسلب می توان در کف ساختمان و بدنه نیز بهره برد که سعی خواهیم کرد در مقالات بعدی به بررسی این موارد به همراه تصاویر نمونه کار بپردازیم.

سنگ اسلب مرمریت مشکی طلایی

قیمت سنگ اسلب

در بخشهای قبلی ابعاد سنگ را به عنوان یکی از پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت آن به شمار آوردیم، حال در این بخش باید عواملی چون ضخامت و نوع سنگ را برای قیمت فروش سنگ اسلب تاثیر گذار دانست. برای نمونه، اسلب از نوع مرمر نسبت به مرمریت از قیمت بالاتری برخوردار است. قطعا شما با تنوع سنگ های ساختمانی به خوبی آشنایی دارید که عبارت اند از: مرمریت، تراورتن، مرمر، تراونیکس، لایمستون، گرانیت، چینی و کریستال، که همه آنها قابلیت تولید در ابعاد اسلب را دارا می باشند. در بخش زیر به بررسی مجزا آن ها خواهیم پرداخت، پس ما را دنبال کنید.

کاربرد سنگ اسلب

کاربری های سنگ های ساختمانی بر اساس جنسیت، به نمای داخل، نمای بیرون و محوطه سازی خلاصه می شود، اما عمده کاربری سنگ اسلب در نمای داخلی ساختمان و آن هم در کف، بدنه و همچنین آشپزخانه بوده است. اصولا در فضایی از آن استفاده می شود که از دید بالایی در ساختمان برخوردار بوده و اصولا طراحان از آن به عنوان وزنه ای جهت افزایش بازدهی طرح استفاده می کنند. برای نمونه زمانی که شما قصد دارید کف ساختمان خود را سنگ کنید، یکی از چالش هایی که با آن مواجه هستید، عدم ناسازگاری طرح ها و همچنین شیب بندی آن بوده و اگر دقت داشته باشید هر آنچه ابعاد به کار رفته بزرگ تر باشد به نسبت نواقص ذکر شده کمتر می شود و کاربری اسلب در کف ساختمان اصولا به کیفیت این بخش نیز خواهد افزود. حال که از تنوع سنگ های ساختمانی نام بردیم، در ادامه بررسی مجزا آنها در ابعاد اسلب خواهیم پرداخت که عبارت اند از :

سنگ اسلب مرمریت کف
سنگ اسلب مرمریت

سنگ اسلب مرمریت

شاید شما نیز به این نتیجه رسیده باشید که مرمریت از سایر سنگ های ساختمانی کاربردی تر و از تقاضای بالاتری به نسبت برخوردار است و همین نسبت را می توان برای اسلب مرمریت مطرح کرد. از خصوصیات بارز مرمریت، تنوع رنگ(کرم،مشکی،سفید و …) است که موجب شده تا در اکثریت پروژه های ساختمانی از ابعاد اسلب این سنگ، مطابق با سلیقه کارفرما استفاده کرد و با درصد بالایی می توان این احتمال را داد که اسلب مرمریت جز پرتقاضاترین سنگ های ساختمانی در این ابعاد است.

سنگ اسلب تراورتن

سنگ اسلب تراورتن

سنگ تراورتن در ایران کاربری برای نمای بیرون ساختمان داشته و عمدتا در ابعاد پلاک نیز فرآوری می شود و تولید سنگ اسلب تراورتن برای بازار داخلی با این شرایط به صرفه نمی باشد، به همین دلیل عمده تولید اسلب تراورتن برای بازارهای صادراتی صورت می گیرد و از بالاترین کیفیت در زمینه تولید برخوردار است. از خصوصیت بارز تراورتن می توان به تنوع رنگ آن اشاره کرد که در این بین می توان به بازه رنگ کرم، سفید، سیلور، قرمز، زرد و شکلاتی اشاره کرد. در بخش مربوطه به جزئیات هر کدام به ترتیب پرداخته ایم.

سنگ اسلب گرانیت

سنگ اسلب گرانیت

سنگ های گرانیت را در بخش مربوطه به صورت کامل معرفی خواهیم کرد. گرانیت به عنوان یکی از محبوب ترین سنگ های ساختمانی در دنیا است و کشور ایران نیز معادن متعددی از انواع سنگ گرانیت(سفید،کرم،مشکی،قرمز و سبز کاهوئی) را شامل می شود. اسلب گرانیت به عنوان یکی از پرتقاضاترین ابعاد جهت صادرات به کشورهای اروپایی است و البته باید به این نکته اشاره کرد که در این زمینه رقابت با کشورهایی مانند چین و هند را در مقابل داریم. این سایز عمدتا توسط مولتی وایر برش میخورد. عمده تولید گرانیت در سایز اسلب در شهرک های صنعتی محمودآباد اصفهان و شمس آباد تهران صورت می گیرد.

سنگ اسلب مرمر

سنگ اسلب مرمر

سنگ مرمر در ایران از تنوع رنگ قابل قبولی برخوردار بوده و ایران را می توان به عنوان یکی از قطب های مرمر از لحاظ ذخایر معادن در دنیا مطرح دانست. در گذشته عمدتا سنگ های اسلب را با سنگ اسلب مرمر معرفی می کردند و به دلیل قابلیت عبور نور این سنگ، از ابعاد اسلب آن در دکوراسیون داخلی و ورودی ساختمان، هتل و … استفاده می شود. علاوه بر بازار داخلی، این ابعاد مرمر جنبه صادراتی نیز دارد. از نظر تنوع رنگ نیز می توان به زمینه های سبز، سفید، پرتغالی، شکلاتی و آبی اشاره کرد. در بخش مربوطه به جزئیات آنها به ترتیب پرداخته ایم.

سنگ اسلب چینی

سنگ اسلب چینی

سنگ های چینی از تنوع رنگ سفید، سفید خاکستری و مشکی برخوردار بوده و جز معدود سنگ های ساختمانی به شمار می آیند که قابلیت استفاده در نمای داخل و بیرون ساختمان را دارند. در این بین می توان به اسلب سنگ چینی اشاره داشت که در این سال ها علاوه بر بازار صادراتی، از آن برای کف ساختمان در بازار داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از تنوع نوع بر اساس برند معادن میتوان به چینی ازنا، قروه، سفید سیرجان، مشکی سیرجان و الیگودرز اشاره کرد که در بخش مربوطه به شرح کامل آن ها پرداخته ایم.

تصاویر نمونه کار انواع سنگ اسلب در ساختمان

تنوع سنگ های اسلب شما چگونه است؟

ما سعی کرده ایم تمامی سنگ های ساختمانی را در ابعاد اسلب برای شما فراهم کنیم.

قابلیت خرید اسلب در سراسر کشور وجود دارد؟

بله شما می توانید با مراجعه به وب سایت و انتخاب اسلب مورد نظر با ما تماس بگیرید.

برای دریافت لیست قیمت سنگ های اسلب چه باید کرد؟

به وب سایت مراجعه کنید و لیست قیمت را دانلود و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

12 پاسخ به “سنگ اسلب”

 1. محسن بیاتی گفت:

  برای بخشی از ساختمان خود نیاز به تعداد اندکی سنگ ساختمانی در ابعاد اسلب داریم.آیا این این امکان وجود دارد ؟

  • مدیر سایت گفت:

   با توجه به ماهیت ابعاد اسلب، عمدتا از آن در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد و این امکان کاملا وجود دارد که شما به صورت تک ورقه ای نیز اقدام به خرید آن کنید.

 2. مشتری تهران گفت:

  شرکت ما در حال ساخت یک ساختمان تجاری است و قصد داریم از ابعاد اسلب در ورودی ساختمان استفاده کنیم.قصد داریم از سنگی لاکچری برای این بخش استفاده کنیم.لطفا بنده را راهنمایی کنید و در صورت امکان چندین مدل از سنگ های خود را برای ما ارسال کنید؟

  • مدیر سایت گفت:

   با توجه به ماهیتی که از ساختمان خود نام بردید ما به شما پیشنهاد می کنیم از سنگ های مرمریت لاشتر و تری دی بلک و چینی قروه در سایز اسلب استفاده کنید. زیرا مدل های نام برده از مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی برخوردار بوده و همچنین جز سنگ های لاکچری ایرانی نیز به شمار می آیند.

 3. مهندس همتی گفت:

  در حال جستجو سنگ اسلب تراورتن بودم که با وب سایت شما آشنا شدم.آیا از ابعاد تراورتن نیز می توان در نمای بیرون ساختمان استفاده کرد؟

  • مدیر سایت گفت:

   عمدتا این ابعاد از تراورتن را مورد فرآوری قرار می دهیم تا بدین وسیله از این ابعاد جهت صادرات به کشورهای دیگر مورد استفاده قرار گیرد و مطابق استاندارد خود به برش کاری آن بپردازند. ما به شما توصیه می کنیم که از این سایز تراورتن در نمای بیرون استفاده کنید، زیرا نصب آن سخت و پرهزینه و همچنین قیمت تهیه سنگ نیز از هزینه بیشترd نسبت به ابعاد تایل و پلاک برخوردار است.

 4. طراح از تهران گفت:

  بنده یک طراح داخلی ساختمان هستم که عمده فعالیت بنده در تهران می باشد.نمونه سنگ های شما را مشاهده کردم .در اکثر پروژه هایی که داریم نیاز به یک ورق یا نهایت 2 ورق اسلب برای طراحی خود داریم. چگونه می توان این مقدار سنگ اسلب در تهران تهیه کرد؟

  • مدیر سایت گفت:

   همانطور که در سوالات بالا نیز اشاره کردیم، با توجه به کاربری این ابعاد، ما آمادگی ارسال حتی برای یک ورق را نیز داریم و برای تهیه آن در تهران، شما می توانید با ما تماس بگیرید تا سنگ مورد نظر برای شما ارسال گردد.

 5. شرکت بازرگانی گفت:

  آیا محصولات شما قابلیت صادرات به کشورهای اروپایی را نیز دارا می باشد؟

  • مدیر سایت گفت:

   در این بخش ما تنها سعی کرده ایم بخشی از تنوع سنگ های ساختمانی با سایز اسلب در ایران را برای شما ارائه دهیم و علاوه بر این محصولات، سایر محصولات همکاران نیز قابلیت صادرات به کشورهای اروپایی دارد.

 6. گلی خلیفه گفت:

  سلام
  سوالی داشتم خدمت تون ممنون میشم جواب بدین
  بنده از سنگ های اسلب به صورت آنلاین خرید داشتم و ارسال اکثر آنها با بسته بندی شیک و حمل عالی تحویل داده شد لطفا توضیح بدین تحویل شما چگونه است؟
  ممنون

  • مدیر سایت گفت:

   تحویل سنگ های اسلب ما نیز در پالت های فلزی و با بسته بندی شیک و مطابق استاندارد صادراتی اروپا صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما