لودینگ

سنگ تراورتن تکاب

در این بخش قصد داریم به معرفی یکی از سنگ های تراورتن برند ایرانی بپردازیم.نام تجاری آن تراورتن تکاب است.معدن این سنگ همانطور که از نام آن مشخص است در تکاب واقع شده و ازنظر زمینه رنگ می توان به کرم،کرم روشن،کرم بژ وسفید اشاره کرد ولی عمدتا در بازار با عنوان تراورتن کرم تکاب معرفی می شود.

تراورتن تکاب

 

این تراورتن به دو صورت موجدار و بی موج تولید و به صورت پالیش و چرمی فرآوری می شود.نوع بی موج آن به دلیل داشتن نقش و طرح منحصر به فرد،از تقاضای بالاتری برخوردار است و عمده کاربری آن را می توان به استفاده در نمای رومی اشاره کرد. عمده تولید این تراورتن در استان اصفهان صورت می گیرد و به همین دلیل به ان تراورتن تکاب اصفهان نیز گفته می شود.

از خصوصیات تراورتن تکاب می توان به مقاومت بالا در برابر سایش و شرایط آب و هوایی،جذب آب پایین و تراکم بالا(ساب پذیری فوق العاده)،تنوع رنگ و تنوع قیمت آن اشاره کرد.از نظر کاربری ،عمده کاربرد آن در نمای بیرون ساختمان است ولی قابلیت استفاده به عنوان سنگفرش را نیز دارا می باشد.سنگ تراورتن به دلیل وجود تخلخل ها یا حفره ها،از جذب ملات بالایی برخوردار هستند که موجب افزایش چسبندگی فوق العاده آن ها در نمای ساختمان می شود.اما آیا وجود حفره های زیاد جالب است؟خیر،زیرا برای پرکردن این حفره ها از مواد رزین استفاده می شود که استفاده بیش از حد ان موجب افزایش درصد غیر طبیعی شدن تراورتن می شود.پس بهتر است جفره ها متعادل باشند. یکی از مزایای تراورتن تکاب،متعادل بودن حفره هاست.

قیمت خرید تراورتن تکاب

از عواملی که می توان بر قیمت تراورتن تکاب تاثیر گذار دانست،می توان به ابعاد،ضخامت،سورت بندی و کیفیت فرآوری آن اشاره کرد. این تراورتن عمدتا در ابعاد پلاک،تایل و اسلب فرآوری می شود ولی بیشتر تقاضا برای پلاک با عرض 40 سانتی متر است. از نظر سورت بندی نیز با توجه به بازه رنگ دسته بندی می گردد و هر آنچه به زمینه رنگ کرم روشن و سفید نزدیکتر باشد به نسبت از قیمت بالاتری برخوردار بوده و به نسبت زمینه رنگ کرم و کرم بژ به نسبت از قیمت پایین تری برخوردار هستند.

شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از فروش تراورتن تکاب با کارشناسان ما در تماس باشیدو ما در ادامه سعی خواهیم کرد اطلاعات کاربردی بیشتری از مزایا و معایب به همراه تصویر نمونه کار و کارخانه های تولیدی این نوع تراورتن قرار دهیم.

2 پاسخ به “سنگ تراورتن تکاب”

  1. فتوحی گفت:

    برای عراق نیاز به سنگ تراورتن کرم رنگ موجدار دارم. ابعاد آن 30 در 60 هم باشه. تا حد امکان زمینه رنگ آن با بمانی نژاد شبیه باشه. آیا تراورتن تکابی که شما دارید این ویژگی را دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما