لودینگ

سنگ تراورتن عباس آباد

یکی از سنگ های تراورتن برند ایرانی، تراورتن عباس آباد نام دارد. این سنگ برای نمایی که زمینه سفید برای آن انتخاب شده، به عنوان گزینه پیشنهادی است. معدن آن در محلات واقع گردیده و به همین دلیل با برند تراورتن عباس آباد محلات نیز در بازار معرفی می شود، اما عمده تولید آن نیز در شهرکهای صنعتی واقع در محلات، اصفهان و تهران صورت می گیرد.

سنگ تراورتن عباس آباد

همانطور که اشاره کردیم زمینه رنگ آن سفید و کرم بوده و به دو صورت موجدار و بیموج مورد فرآوری قرار می گیرد. این تراورتن به عنوان یکی از پر مصرف ترین سنگ های ساختمانی است که عمده کاربری آن در نمای بیرون ساختمان بوده و می توان کاربرد تراورتن عباس آباد را برای بخش هایی مانند نمای دیوار بیرونی، نمای داخلی ساختمان، دکوراسیون داخلی و همچنین کف ساختمان مطرح کرد.

نمونه کار تراورتن عباس آباد

در تصویر مربوطه به نمونه کار اجرایی از این سنگ، شما ترکیب تراورتن سفید بی موج عباس آباد را با آجر نسوز مشاهده می کنید. این مدل از نما، جز آن دسته نماهای پرطرفدار در نماهای کلاسیک ایرانی است. البته از مدل موجدار آن نیز می توان در این پروژه استفاده کرد ولی با توجه به نوع برشی که در بی موج وجود دارد، موجب می شود تا از نظر زمینه رنگ یکدست و یک طرح باشد. تاثیر خود را در زیبایی نمای اجرایی نمایان خواهد کرد. بسیاری از کاربران در سوالات خود از ما پرسیده اند که آیا از رنگ کرم آن نیز می توان استفاده کرد؟ در پاسخ باید گفت بله، محدودیتی تعریف نشده اما به نظر ما در این نوع نما ترکیبی با آجر نسوز بهتر است شما از رنگ سفید یک دست استفاده کنید.

از خصوصیات این تراورتن می توان به حداقل جذب آب، تراکم بالا، ساب پذیری فوق العاده، چسبندگی بالا، بازه رنگ روشن و تنوع قیمت آن اشاره کرد. البته معایبی نیز برای آن می توان مطرح کرد که از مهمترین آن ها درجه بندی و سورت بالای این سنگ، تهیه آن را برای متراژ بالا با مشکل مواجه خواهد کرد. درجه بندی در کارخانه تولید سنگ عباس آباد از استاندارد خاصی پیروی نمی کند و این مورد کاملا به صورت سلیقه ای انجام می شود.

قیمت تراورتن عباس آباد

پارامترها و عوامل متعددی را می توان بر قیمت فروش تراورتن عباس آباد تاثیر گذار دانست که در این بین می توان به ابعاد، ضخامت، سورت بندی و کیفیت فرآوری آن اشاره کرد. سورت بندی از تاثیر بالاتری به نسبت بر قیمت برخوردار بوده، برای نمونه سورت ممتاز با درجه های پایین تر حتی اختلاف قیمت 300 هزار تومانی نیز دارد. در ادامه سعی خواهیم کرد تصاویر و تکسچرهای مرتبط به آن را برای دریافت اطلاعات بیشتر قرار دهیم.

باید به این نکته اشاره کرد که این تراورتن دارای سورتهایی چون تراورتن عباس آباد دنده گاوی و موج کبریتی بوده که در بخش زیر تصاویر آن را قرار داده ایم. خاص بودن این دو سورت بیشتر به دلیل ساختار موجهای آن ها بوده و کاملا هر دو از زمینه رنگ سفید برخوردار می باشند. اگر شما از آن دسته خریدارانی هستید که بودجه لازم برای خرید تراورتن عباس آباد نداشته، اما همچنان تمایل دارید که از این سنگ در نمای خود استفاده کنید ما برای شما دو پیشنهاد داریم، می توانید به سورت های با بازه رنگ کرم آن مراجعه کنید. درجات کرم به نسبت از قیمت مناسبتری برخوردار بوده و یا این سنگ را به صورت ترکیبی با تراورتن هایی مانند سیلور و شکلاتی به کار بگیرید و از این طریق بودجه در نظر گرفته شده برای نمای ساختمان کاهش خواهد یافت.

انواع سنگ های تراورتن عباس آباد

دسته بندی و معرفی این برند را می توان بر اساس رنگ بندی، نوع برش و همچنین بازه قیمتی دسته بندی کرد.

سنگ تراورتن عباس آباد سفید

بسیاری از مشتریانی که با ما در تماس بوده و یا به صورت حضوری جهت خرید این تراورتن مراجعه می کنند، این سنگ را به عنوان تراورتن عباس آباد سفید معرفی می کنند. اصولا برای بسیاری از طراحان و معماران این برند با سنگ سفید شناخته شده و زمانی که به آنها سورت های کرم این سنگ را معرفی می کنیم تا حدودی متعجب می شوند. باید به این نکته اشاره کرد که سورت سفید از بالاترین بازه قیمتی برخوردار است.

میزان آنالیز سنگ تراورتن عباس آباد به شرح زیر است:

 • میزان جذب آب: 0.37
 • میزان مقاومت فشاری: 680
 • میزان مقاومت سایشی: 3
 • میزان وزن مخصوص: 2.52
 • میزان تخلخل: 5

تراورتن عباس آباد بی موج و موجدار

سنگ های تراورتن را عمدتا به صورت موجدار و بی موج می شناسند. زمانی که جهت برش عمود بر موج های سنگ باشد به آن بی موج گفته می شود و زمانی که برش به صورتی باشد که موج ها بر روی سطح سنگ به صورت موازی در کنار هم قرار گرفته باشند به آن موجدار گفته می شود. عباس آباد نیز قابلیت تولید به هر دو صورت را داشته و تراورتن عباس آباد بی موج در این سال ها از کاربری بیشتری به نسبت برخوردار بوده است. اگر به سورت موجدار عباس آباد توجه کرده باشید، قطعا متوجه این موضوع خواهید شد که بعضی از موج های آن دارای زمینه رنگ کرم، کرم روشن و سفید هستند و زمانی که شما آن را به صورت بی موج فرآوری می کنید منجر خواهد شد تا سورت سفید، کرم و کرم روشن به صورت یکدست داشته باشید. در ادامه سعی کرده ایم نمونه تصاویری از انواع سورت های آن برای شما قرار دهیم.

تراورتن عباس آباد ارزان

شاید یکی از کلمات پرجستجویی که اکثر کاربران در محیط وب انجام می دهند جستجو کردن برای سنگ های ساختمانی با قیمت مناسب باشد که در این بین می توان به تراورتن عباس آباد ارزان قیمت نیز اشاره ای داشت. آن قبیل از سورت های این برند که که دارای رگه ای مشکی و قرمز بوده و از نظر کیفیت فرآوری با سایر سورت ها به یک اندازه بوده و این تفاوت تنها در بازه رنگ بندی و عدم یکدست بودن از نظر طرح و نقش است.

تراورتن عباس آباد کرم

اکثر کاربرانی که با ما تماس می گیرند و درخواست معرفی سنگ های تراورتن با زمینه کرم می کنند و ما به آنها برند عباس آباد را معرفی می کنیم، تعجب می کنند و اکثرا این برند را با زمینه سفید می شناسند. باید به این نکته اشاره کرد که اگر شما سری به کارخانه های فعال در زمینه تولید این برند داشته باشید قطعا متوجه خواهید شد که حدود 70 درصد تراورتن عباس آباد کرم در سالن آنها وجود دارد.

نمونه کار اجرایی سنگ عباس آباد

در این بخش سعی می کنیم تا نمونه کارهای اجرایی با استفاده از سنگ عباس آباد را برای شما قرار دهیم و در صورتی که شما از نمونه کار اجرایی خود تصویری دارید، آنرا برای ما ارسال کنید تا برای استفاده سایر کاربران در وب سایت انتشار دهیم.

سوالات پر تکرار:

آیا می توان سنگ عباس آباد با سورت ضعیف جهت استفاده در نمای پشت ساختمان،خریداری کرد؟

پاسخ: بله،سورتی از این سنگ وجود دارد که دارای زمینه رنگ مشکی رنگ و به صورت ترکیبی از رنگ های درهم است و به عنوان سورت ضعیف یا ارزان قیمت نیز نام برده می شود که ما در بخش بالاتر تصویری از آن را برای شما قرار داده ایم.

سنگ عباس آباد در مناطق گرمسیری مانند شهر اهواز مناسب است؟

پاسخ: بله،این سنگ به عنوان یکی از مقاومترین سنگ های ساختمانی جهت استفاده در نمای بیرونی ساختمان های مناطق گرمسیری است و اثبات این مسئله در پروژه های اجرایی است که مدت زمان زیادی از آن می گذرد و کیفیت آن هنوز ثابت مانده است.

به متراژ بالایی از سنگ عباس آباد نیاز داریم،مقدار تخفیف شما برای این پروژه چه مقدار است؟

پاسخ: یکی از سوالات پر تکرار در رابطه با قیمت سنگ عباس آباد در مورد این برداشت است که اگر متراژ بالایی خرید کنیم،تخفیف خوبی خواهیم داشت. باید اعلام کرد این طرز فکر اشتباه است زیرا این سنگ بر خلاف سایر سنگ های ساختمانی از سورت بالایی برخوردار و تامین آن در متراژ بالا برای کارخانه هزینه بیشتری تحمیل می کند.

2 پاسخ به “سنگ تراورتن عباس آباد”

 1. عزیزی گفت:

  برای یک پروژه در منطقه آزاد انزلی نیاز به تراورتن های عباس آباد سوپر و ممتاز داریم. آیا شما توانایی تامین متراژ بالا و جابجایی با ملک دارید؟

  • مدیر سایت گفت:

   متاسفانه تامین سورت های سوپر و ممتاز آن نیاز به سرمایه بالایی دارد و تنها فروش نقدی داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما