لودینگ

آشنایی با انواع سنگ مرمریت مشکی ایرانی

در این بخش قصد داریم به معرفی تمامی سنگ های مرمریت مشکی ایرانی بپردازیم تا شما بتوانید برای دیزاین ساختمان خود با آگاهی کافی بهترین انتخاب را داشته باشید. اکثریت مرمریت های با زمینه مشکی در ابعاد اسلب، تایل، پلاک، پله و فرشی فرآوری می شوند و ما نیز در ادامه برای هر کدام به بررسی جزئیات بیشتر خواهیم پرداخت. البته سعی خواهیم کرد به نوعی بهترین سنگ های مرمریت مشکی ایرانی را معرفی کنیم. انواع سنگ مرمریت مشکی ایرانی عبارت اند از:

  • مرمریت لاشتر: این مرمریت دارای زمینه رنگ مشکی و طوسی با خطوط نامنظم سفید رنگ است. مرمریت لاشتر، معادنش در استان اصفهان واقع شده و جز اندک سنگ های ساختمانی است که علاوه بر قابلیت استفاده در نمای داخل، در نمای بیرون و محوطه سازی نیز قابلیت استفاده را دارا بوده و از نظر نوع فرآوری نیز به صورت چرمی، تامبل، تیشه ای و پالیش فرآوری می شود. از نظر ابعاد نیز قابلیت فرآوری در سایزهای اسلب، پلاک، پله و فرشی را دارد.
  • مرمریت گلدن بلک کاشان: این مرمریت دارای زمینه مشکی به همراه خطوط سفید و طلایی بوده و آن را با برند گلدن بلک در بازار معرفی می کنند. کاربری این نوع مرمریت تنها در نمای داخلی ساختمان است. مرمریت گلدن بلک کاشان در ابعاد اسلب و تایل فرآوری می شود و از نظر ترکیبی نیز قابلیت استفاده با انواع مرمریت های سفید و کرم را داشته و معدن آن نیز در شهرستان کاشان قرار دارد.
  • مرمریت مشکی نجف آباد: این مرمریت جز آن دسته از مرمریت هایی است که مشکی تیره بوده و معدن آن در شهرستان نجف آباد استان اصفهان قرار دارد. مرمریت مشکی نجف آباد قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان را داشته و در ابعاد اسلب، پلاک و پله نیز فرآوری می شود.
  • مرمریت گلدن بلک محلات: این مرمریت از نظر زمینه رنگ و ظاهر شباهت زیادی به نوع کاشان دارد. مرمریت گلدن بلک محلات در ابعاد اسلب و تایل فرآوری شده و آن نیز قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان را دارد. معدن این سنگ در محلات واقع شده و تولید آن نیز در اصفهان و محلات صورت می گیرد.
  • مرمریت تری دی بلک یزد: این مرمریت دارای زمینه رنگ مشکی با خطوط سفید و طلایی رنگ است که دارای ساختاری سه بعدی است. عمده کاربری آن در نمای داخلی ساختمان است و با توجه به گستردگی نقش و طرحی که دارد، عمدتا از آن در ابعاد اسلب مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت خرید مرمریت مشکی

در این بخش به سراغ اصل موضوع میرویم و آن نیز بررسی فاکتورهایی است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی قیمت این نوع مرمریت ها تاثیر گذار است. از مهمترین آن ها نیز می توان به ابعاد، ضخامت، برند و نوع مرمریت و کیفیت و همچنین سورت بندی آن اشاره کرد. از نظر ابعاد، هر آنچه سایز بندی بزرگتر باشد به نسبت قیمت نیز بالاتر است. از نظر ضخامت نیز رابطه مستقیم داشته و از نظر برند مرمریت، بیانگر حجم تقاضا جهت خرید آن برند است که هر آنچه بیشتر باشد به نسبت قیمت نیز بیشتر است. از نظر سورت بندی استاندارد مشخص و ثابتی وجود ندارد، برای نمونه برای سنگ مرمریت لاشتر هر آنچه زمینه رنگ مشکی و خطوط سفید در آن کمتر باشد به نسبت قیمت آن نیز بالاتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما