لودینگ

بهترین سایز سنگ ساختمانی کدام است؟

تمامی بخش های ساختمان از پارکینگ،راه پله،اتاق خواب ،سالن پذیرایی،حمام ،سرویس بهداشتی و … هر کدام به نوعی نمادی از دکوراسیون داخلی بوده و می توان سنگ های ساختمانی متعددی در رنگ و ابعاد گوناگون مورد استفاده قرار داد.به همین دلیل انتخاب مناسب ترین سایز برای سنگ ساختمانی ،انتخابی در جهت بالا بردن کیفی فضای مربوطه بسیار اهمیت دارد.

با پیشرفت تکنولوژی،امروزه ابعاد متنوعی از سنگ های ساختمانی تولید می شود که از سایز فرشی،تایل و پلاک گرفته تا ابعاد بزرگ تر که با اصطلاح اسلب از آن نام برده می شود و در بخش مربوطه به معرفی انواع سنگ اسلب به همراه نمونه تصاویر آن پرداخته ایم.

چرا استفاده از سنگ ساختمانی سایز بزرگ؟

آن قبیل از سنگ های ساختمانی که در سایز بزرگ تولید می شوند،در نگاه اول بسیار چشمگیر بوده و به دلیل تعداد خطوط و اتصالات کمتر نسبت به ابعاد کوچکتر در بزرگ نشان دادن فضا،نقش تعیین کننده ای دارند. تمامی سنگ های ساختمانی از قابلیت تولید در سایز بزرگ از قبیل اسلب را دارند ولی عمدتا درخواست هایی که جهت تهیه این ابعاد ارسال می شود مرتبط به رنگ های ساده و یکدست از قبیل سفید،مشکی و کرم است که در این بین می توان به سنگ اسلب مرمریت لاشتر،دهبید و چینی ازنا و قروه به عنوان شناخته شده ترین برندهای بازار اشاره کرد.

چرا از سایزهای متنوع سنگ ساختمانی ترکیبی استفاده نمی کنید؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که چه عاملی موجب می شود تا کمتر طراح و معماری در پروژه خود پیشنهاد استفاده ترکیبی از ابعاد گوناگون را دهد. اگر این الگو را به درستی پیاده سازی کنید قطعا یک نوآوری است که شما را می توان به عنوان پیشتاز آن در این صنعت معرفی کرد.برای مثال در بخشی از نمای داخلی ساختمان می توانید از سنگ با ابعاد 30*30 استفاده کیند و در بخش دیگر آن از سایز 40*40 استفاده کنید. انتخاب ابعاد به صورت ترکیبی شاید برای شما آنچنان مسئله ای نداشته باشد اما این مورد موجب سخت شدن پروژه اجرایی توسط پیمانکار می گردد و بهتر است قبل از اینکه اقدام به این انتخاب ترکیبی کنید،با سنگ کار خود مشورتی داشته باشید.

به نظر ما،انتخاب سایز سنگ ساختمانی کاملا سلیقه ای بوده و این که در فضاهای کوچک از سایز کوچک سنگ و در فضاهای بزرگ از سایز بزرگ استفاده شود کاملا اشتباه بوده و هیچ قانون نوشته شده ای وجود ندارد که به صورت استاندارد حتما شما از این ابعاد استفاده کنید. برای نمونه،حتما شنا نیز متوجه شده اید که در نمای بیرون اکثر ساختمان های ایران از سنگ های ساختمانی با عرض 40 سانتی متر پلاک استفاده گردیده و آیا واقع این استاندارد است؟خیر،بلکه به دلیل استفاده از این ابعاد در سال های متوالی موجب شده اکثریت تلید کنندگان به تولید این ابعاد بپردازند و اگر به ساختمان های 20 تا 25 سال ساخت قبل نگاهی بیاندازید قطعا متوجه استفاده سنگ های ساختمانی در ابعاد تایل می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما