لودینگ

کاربرد سنگ مرمریت در نما بیرون

پس از بررسی های تخصصی که از کاربری انواع سنگ های تراورتن در نمای بیرونی ساختمان داشته در این بخش قصد داریم تا به صورت ویژه تر به ارزیابی کاربرد سنگ مرمریت در نمای بیرون ساختمان بپردازیم. سنگ های مرمریت از تخلخل پاینی برخوردار بوده و جذب آب در آن ها حداقل اما با توجه به خاصیت آهکی که دارند، با قرار گرفتن در معرض باران، عناصر تشکیل دهنده مرمریت یا آب ترکیب و همین موضوع خواهد شد که سنگ در مرحله نخست ساب خود را از دست دهد و به مرور کیفیت اولیه آن نیز از بین رود.

سنگی برای نمای بیرونی ساختمان مناسب است که دارای پارامترهای زیر باشد:

  • مقاومت بالا در برابر گرما و سرما
  • داشتن تخلخل قابل قبول برای افزایش درصد چسبندگی به ملات و استحکام سنگ در ارتفاع
  • مقاوم در برابر تابش نور خورشید
مرمریت نمای بیرون

باید کاملا به این نکته توجه داشته باشید که هر سنگی برای مکان خاصی مناسب است و به همین دلیل عمدتا سنگ مرمریت نمای بیرون ساختمان در تعداد محدودی یافت می شود. سنگ های مرمریت از تنوع بالایی برخوردار هستند که در این بین می توان به زمینه رنگ های کرم، مشکی، سفید، زیتونی و بژ اشاره داشت و برای هر کدام نیز برندهای مطرحی در بازار وجود دارد و ما در این بخش سعی می کنیم تا به مرور زمان به معرفی آن قبیل از برندهای مرمریتی بپردازیم که نسبتا برای استفاده در نمای بیرنی ساختمان مناسب هستند.

شایان ذکر است که اشاره ای به سوالات پرتکرار کاربران نیز داشته باشیم و یکی از آن ها مربوط به این است که آیا از سنگ آباده نیز در نما بیرون ساختمان می شود استفاده کرد؟ اگر نظر ما را به عنوان یک کارشناس می پرسید، به شما پیشنهاد می کنیم که از این مرمریت در نمای بیرونی ساختمان خود استفاده نکنید.

انواع مرمریت در نمای بیرون ساختمان

از انواع سنگ های مرمریتی که علاوه بر قابلیت استفاده در نمای داخلی می توان از آن ها در فضا و نمای بیرونی ساختمان نیز استفاده کرد. می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارت اند از :

  • مرمریت لاشتر: این برند جز شناخته شده ترین سنگ های ایرانی در بازار جهانی است و آن را با نام پیتراگری ماربل نیز معرفی می کنند و با توجه به قرار گرفتن عادن آن در اصفهان،از آن با نام تجاری مرمریت لاشتر اصفهان نیز نام برده می شود.
  • مرمریت هرسین:قبل از این که به معرفی این برند بپردازیم به این نکته اشاره کنیم که استفاده از این سنگ در نما بیرون را بر اساس مشاهداتی که در تهران داشتیم عرض می کنیم.در یکی از ساختمان های تجاری نزدیک ایستگاه مترو علم و صنعت تهران مشاهده کردیم که از مرمریت هرسین در نمای بیرونی ساختمان استفاده گردیده و هیچ گونه کاهش کیفیتی در آن مشاهده نگردیده و به همین دلیل می توانید به این گزینه نیز فکر کنید.

یک پاسخ به “کاربرد سنگ مرمریت در نما بیرون”

  1. سهیلا گفت:

    آیا از مرمریت هرسینی که برای نما بیرون مناسب دانستید در ارتفاع بالا نیز می توان استفاده کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما