لودینگ

قیمت هر مترمربع سنگ مرمریت

سنگ های ساختمانی از تنوع مرمریت، تراورتن، گرانیت و … برخوردار هستند و یکی از چالش های اساسی، اطلاع از قیمت آن ها است.در این بخش قصد داریم به بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت هر متر مربع سنگ مرمریت بپردازیم. قبل از معرفی پارامترها، ابتدا به معرفی این سنگ خواهیم پرداخت.

قیمت هر متر سنگ مرمریت

یکی از پرتقاضاترین سنگ های ساختمانی جهت استفاده در نمای داخلی ساختمان، مرمریت است. این سنگ به دلیل داشتن تنوع رنگ(کرم،سفید ،مشکی ،زیتونی و …)موجب شده تا هر نوع سلیقه ای را تحت پوشش قرار دهد و طراحان به راحتی می توانند با استفاده از آن به نیاز کارفرما در زمینه معماری پاسخ دهند. کشور ایران معادن مرمریت متنوعی در اکثریت استان ها داشته و در بیشتر موارد این سنگ ها براساس برند معادن در بازار معرفی می شوند. برای نمونه می توان مرمریت مشکی دهبید یا مرمریت صلصالی را اشاره کرد.

البته ما در بخش های مربوطه سعی کرده ایم به پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت هر کدام از مرمریت را به صورت تخصصی بپردازیم و برای نمونه می توانید اطلاعاتی در مورد قیمت مرمریت آباده بدست آورید. از نظر ابعاد، مرمریت این قابلیت را داشته تا در سایزهای اسلب، تایل، پلاک، پله و فرشی فرآوری شود. این سنگ عمدتا قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان (راه پله، کف ساختمان، بدنه ساختمان، حمام و سرویس بهداشتی و پارکینگ) را دارد.

بعضی از سنگ های مرمریت به صورت بی موج و موجدار فرآوری می شوند. از نظر ضخامت نیز به صورت استاندارد در ایران این سنگ در ضخامت 2 و 3 سانتی متر تولید می شود. می توان پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت هر متر مربع سنگ مرمریت را به عوامل زیر تقسیم کرد که عبارت انداز : ابعاد، ضخامت، رنگ، سورت بندی، برند معادن، کیفیت فرآوری و همچنین فاصله مکانی. برای نمونه از نظر ابعاد، همواره قیمت پله مرمریت از ابعاد دیگر مانند فرشی و تایل و همچنین پلاک بیشتر است.

عمده تولید مرمریت در شهرک های صنعتی واقع در اصفهان، تهران و محلات صورت می گیرد. تصور کنید شما در شهر لرستان هستید و قصد خرید مرمریتی را دارید که در اصفهان فرآوری می شود. قطعا قیمت تمام شده این سنگ برای شما نسبت به فردی که در اصفهان قصد خرید آن را دارد تا حدودی متفاوت است. فاصله مکانی و هزینه حمل و نقل بر قیمت تمام شده به صورت مستقیم تاثیر گذار است.

از نظر کیفیت فرآوری سنگ مرمریت با خطوط اره، تک تیغه و 30 تیغه فرآوری می شوند. آن قبیل از سنگ هایی که با خط اره تولید می شوند به نسبت از کیفیت فرآوری بالاتری برخوردار هستند زیرا بسیاری از فاکتورهای تاثیر گذار بر استاندارد یک سنگ در این خطوط به خوبی اعمال شده و به نسبت قیمت آن نیز افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما