لودینگ

قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن

بسیاری از مشتریان در هنگام خرید سنگ های ساختمانی این سوال برای آنها برای آنها پیش می آید که سنگ بر اساس قیمت به متر مربع است یا طول . متاسفانه هستند آن دسته از فروشندگان سواستفاده گر که مشتری را گمراه می کنند. در این بخش قصد داریم به بررسی قیمت هر مترمربع سنگ تراورتن بپردازیم. تراورتن به عنوان یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین سنگ های ساختمانی در بازار داخلی است و از جمله خصوصیات آن می توان به تنوع رنگ و تنوع معادن آن در ایران اشاره داشت که هر کدام مشخصات ذاتی مختص به خود برخوردار هستند.

قیمت هر متر سنگ تراورتن به مربع

از پارامترهایی که میتوان بر قیمت سنگ تراورتن تاثیر گذار دانست عبارت اند از : ابعاد،ضخامت،متراژ،برند معادن و کیفیت فرآوری که در ادامه به جزئیات هر کدام از موارد میپردازیم. از نظر رنگ هر انچه زمینه رنگی تراورتن مایل به سفید باشد از قیمت بالاتری نیز به نسبت برخوردار است و البته برای زمینه رنگ های مانند سیلور نیز نسبتا از قیمت بالاتری برخوردار هستند. زمینه رنگ های کرم ،شکلاتی . بژ از نظر قیمت از دسته تراورتن های با قیمت مناسب هستند و اگر شما قصد دارید در نمای ساختمان خود از سنگ تراورتن استفاده کنید،اما بودجه لازم برای این پروژه ندارید،ما به شما پیشنهاد می کنیم که از زمنیه رنگ سفید،کرم روشن برای طراحی نما استفاده نکنید و بهتر است از رنگ های کرم،بژ و شکلاتی استفاده شود.

برند معادن تراورتن نیز بر قیمت هر متر مربع آن تاثیر مستقیم دارد. قطعا قیمت تراورتن حاجی آباد نسبت به قیمت سنگ تراورتن یزد از قیمت بالاتری برخوردار است.برند شدن یک محصول اصولا از کیفیت بالای آن است که موجب می شود مشتری را راضی نگهدارد،حال سنگ ساختمانی مانند یک محصول طبیعی و اصولا بشر در آن نقشی ندارد و معدن آن در بازار برند می شود. از نظر برند سنگ های تراورتن حاجی آباد،عباس آباد،دره بخاری و آتشکوه به عنوان گرانترین سنگ های ساختمانی به شمار می آیند. از نظر نوع برش نیز می توان بر قیمت هر متر مربع تراورتن تاثیر گذار دانست.

سنگ تراورتن به دو صورت موجدار و بیموج فرآوری می شود و در حال حاضر عمدتا از سورت بی موج در نمای ساختمان استفاده می شود و به نسبت از قیمت بالاتری نیز برخوردار است.این مورد کاملا به سلیقه بازار مرتبط است. برای نمونه 8 سال پیش عمدتا سنگهای تراورتن به صورت موجدار تولید می شدند و سورت بی موج از تقاضایی برخوردار نبود و اختلاف قیمتی آن ها با همدیگر چشمگیر بود ولی در حال حاضر ماجرا بر عکس شده و سورت بی موج از قیمت بالاتری برخوردار است.

کیفیت فرآوری را نیز می توان بر قیمت هر متر تراورتن تاثیر گذار دانست.در فرآوری تراورتن به دلیل وجود حفره ها از مواد رزین استفاده می شود و کیفیت مواد به کار رفته بسیار بر روی قیمت تاثیر گذار است،همچنین از آن مهمتر پالیشی است که بر روی آن صورت می گیرد.برای نمونه خیلی تفاوت دارد که تولید کننده از اسیدی ایتالیایی استفاده کرده تا این که از اسیدی ترک و چینی جهت پرداخت سنگ استفاده کرده باشد. تمامی این موارد بر کیفیت سنگ تراورتن تاثیر مستقیم دارند. موقعیت مکانی را نیز می توان بر قیمت تاثیر گذار داسنت. تراورتن عمدتا در شهرک های صنعتی واقع در اصفهان،محلات و تهران فرآوری می شود.حال تصور کنید شما ساختمانی دارید در شهر شیراز و قصد خرید سنگ تراورتن از سنگفروشی های آن شهر را دارید،قطعا اختلاف قیمتی بین سنگ تراورتن موجود در سنگفروشی و کارخانه سنگبری واقع در اصفهان وجود دارد. اگر متراژ درخواستی شما حداقل بالاتر از 150 متر مربع است به شما توصیه می کنیم که به صورت مستقیم به کارخانه سنگبری مراجعه کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید.

سنگ تراورتن به دلیل مقاومت بالا و تنوع رنگ به عنوان یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی می‌باشد . شما می‌توانید از آن در انواع محیط‌ها و شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار دهید . یمی از سوالات پر کاربرد در بین مصرف کنندگان سنگ‌های ساختمانی ، قیمت هر مترمربع سنگ تراورتن چه مقدار می‌باشد. برای پاسخ به این سوال پارامترهای بی شماری در نظر گرفته شده است که در این بین باید به نوع سنگ تراورتن و رنگ و سورت بندی آن اشاره کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما