لودینگ

معماری و طراحی داخلی ساختمان چیست

معماری داخلی ساختمان چیست

به ایجاد مکانی کارآمد که علاوه بر قابلیت استفاده و پوشش نیازها،به موازات آن دارای زیبایی باشد و از هر نظر جذابیت داشته باشد،معماری داخلی ساختمان گفته می شود.پارامترها و عوامل متعددی بر آن تاثیر گذار بوده که در این بین می توان به فرهنگ،مذهب،قومیت و موقعیت جغرافیایی آن منطقه اشاره کرد. به هیچ وجه نمی توان طراحی داخلی ساختمان صورت گرفته در منطقه شمال غرب ایران را با جنوب شرق ایران یکسان دانست و فرهنگ و قومیت بر آن تاثیر گذار بوده است.اگر بخواهیم به صورت کلی تر بیان کنیم،معماری داخلی به طراحی داخلی ساختمان کاملا وابسته بوده و به همین دلیل این دو در بیشتر منایع یکی در نظر گرفته می شوند و ما نیز هر دو را به عنوان یک دسته در نظر گرفته ایم.

در بیشتر منایع به این نکته اشاره کرده اند که فاکتور اساسی در معماری داخلی،توجه به همخوانی عناصر به کار رفته در فضای پروژه است.برای نمونه از نقشه اولیه فضای داخلی ساختمان تا متریال های به کار رفته در پوشش نمای کف ساختمان و همچنین رنگ آمیزی و نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی ساختمان،هر کدام به صورت زنجیره وار در این چرخه باید به خوبی رعایت شوند. به همین دلیل بهتر است متخصصین صاحب نظر در این حوزه قبل از شروع پروژه به صورت گروهی با همدیگر مشارکت داشته و طرح و نقشه پروژه از شروع تا انتهای پروژه را ترسیم کنند و از این طریق پیمانکار با این نقشه راه می تواند پروژه را در بالاترین حد استاندارد به پایان برساند.

شایان ذکر است که بخش تاثیر گذار بعدی بر کیفیت پروژه معماری داخلی ساختمان،داشتن شناخت و آگاهی کافی از محیط و منایع مورد نیاز جهت استفاده در پروژه است. با توجه به تخصص ما در زمینه سنگ های ساختمانی با این مثال شروع می کنیم،تصور کنید شما قصد دارید به انتخاب بهترین سنگ ساختمانی برای کف ساختمان بپردازید،شما به عنوان یک طراح در مرحله نخست باید به تنوع سنگ های ساختمانی موجود آشنایی داشته باشید و بر اساس خصوصیات و پارامترهای مورد نیاز به انتخاب سنگ مورد نظر خود بپردازید.البته ما در این وب سایت سعی کرده ایم آرشیوی از سنگ های ساختمانی موجود در بازار را برای شما قرار دهیم تا بدین وسیله به انتخاب هوشمندانه ای دست یابید.درادامه سعی خواهیم کرد،طراحی داخلی ساختمان را از نظر فرم،رنگ،نور ،لوازم و متریال های ساختمانی مورد استفاده به صورت کامل بررسی کنیم. پس ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما