لودینگ

انواع سنگ مرمریت طوسی

ایران از معادن مرمریت با تنوع رنگ متعددی برخوردار است. در این بخش قصد داریم به معرفی برندهای مطرح برای مرمریت طوسی بپردازیم. زمینه رنگ طوسی، خاکستری و دودی مخصوصا در معماری اروپا از رشد چشمگیری برخوردار شده و موجب شده تا در معماری ایرانی نیز به نوعی پیروی از آن صورت گیرد و استفاده از سنگ مرمریت دودی افزایش یابد. در ادامه قصد داریم به معرفی تک تک سنگ های طوسی از جنس مرمریت به همراه تصاویر سورت های آن و نمونه کارهای اجرایی بپردازیم. انواع مرمریت طوسی عبارت اند از:

  • مرمریت لاشتر: سنگ لاشتر معادنش در اصفهان قرار گرفته و دارای زمینه های رنگی مشکی، طوسی، طوسی مشکی و همچنین طوسی خاکستری است. از نظر ظاهری بر روی سطح آن خطوط نامنظم سفید رنگی قرار گرفته که این مورد موجب جذابیت و منحصر به فرد شدن آن گردیده است. مشابهت این مرمریت با سنگ پیترا گری ایتالیایی موجب شده تا علاوه بر بازار داخلی از تقاضای بالایی در بازار صادراتی نیز برخوردار باشد. قیمت مرمریت لاشتر را در بخش مربوطه مورد بررسی قرار داده ایم و شما می توانید جهت دریافت لیست قیمت به همراه جزئیات به بخش مرتبط مراجعه کنید.
  • مرمریت پرشین سیلک: این مرمریت از زمینه رنگی طوسی حاکستری و طوسی روشن برخوردار است. عمده کاربری آن را در معماری اروپا، استفاده در آشپزخانه و کف ساختمان است. این مرمریت ایرانی نیز به دلیل مشابهت با نمونه خارجی موجب افزایش تقاضا در بازارهای جهانی گردیده است. معدن پرسین سیلک در استان فارس قرار گرفته است. اگر شما قصد تهیه مرمریت پرشین سیلک در اصفهان دارید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا در این مورد شما را راهنمایی کنند. در ادامه سعی خواهیم کرد به معرفی سایر سنگ های مرمریت طوسی رنگ در ایران بپردازیم.

معماری دکوراسیون داخلی ایران همبستگی زیادی با معماری اروپایی داشته و همین پیروی موجب شده تا سلیقه آن ها در انتخاب سنگ بر انتخاب مشتریان ایرانی تاثیر گذار باشد. یکی از شاخص ترین این تغییرات انتخاب سنگ های مرمریت طوسی است. شاید اگر در 8 سال گذشته به شما مرمریت لاشتر صیقلی پیشنهاد می شد به هیچ وجه آن را برای نمای داخلی ساختمان استفاده نمی کردید و تنها محدود به بخشی از نمای بیرون ساختمان خود قرار می دادید. اکثریت سنگ های مرمریت با زمینه تولید در ابعاد اسلب فرآوری شده اما تعداد اندکی از آنها قابلیت فرآوری در سایزهای پلاک، پله و تایل را نیز دارا می باشند که در بخش مربوطه به صورت کامل شرح داده شده است.

قیمت مرمریت طوسی

یکی از پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت فروش مرمریت طوسی ،برند معادن آن است.برای نمونه اسلب لاشتر با اسلب پرشین سیلک از قیمت متفاوتی برخوردار هستند.کیفیت فراوری را نیز می توان به عنوان یک عامل تاثیر گذار در نظر گرفت که این عامل نیز به صورت مستقیم بر قیمت محصول مورد نظر تاثیر گذار است عمده سنگ های مرمریت طوسی با خط اره تولید می شوند و به همین دلیل از نظر کیفیت فراروی در درجه قابل قبولی قرار دارند. همانطور که در بخش های قبلی نیز مطرح کردیم عمده تولید سنگ های ساختمانی در شهرک های صنعتی واقع در اصفهان و تهران صورت می گیرد و شما نیز می توانید جهت خرید مرمریت طوسی مورد نظر خود به یکی از شهرهای نام برده مراجعه کنید.

از کجا مرمریت طوسی بخریم؟

یکی از سوالات پر تکراری که توسط کاربران برای ما ارسال می شود مرتبط به چگونگی خرید این مرمریت است و با توجه به خاص بودن زمینه رنگی آن،در هر کارخانه ای امکان تهیه آن وجود ندارد. البته به نسبت موقعیت خرید در تهران یا اصفهان،وجود دارد کارخانه هایی که به فرآوری این مرمریت می پردازند. برای نمونه می توان به برند سنگ الوان اشاره کرد که در شهرک صنعتی رضوانشهر به تولید سنگ های مرمریت طوسی پرشین سیلک و لاشتر می پردازد. راهنمایی که ما به شما می کنیم در این رابطه است که در اولین گام به کارخانه های مجهز به خط تولید اسلب مراجعه کنید،زیرا به دلیل پارامترهای کیفی کوپ این معادن،عمده تولید آن ها نیز در سایز اسلب صورت می گیرد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.کارخانه های فعال در زمینه تولید سنگ طوسی:

  • سنگبری های فعال در شهرک صنعتی رضوانشهر اصفهان
  • سنگبری های فعال در شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان
  • سنگبری های فعال در شهرک صنعتی شمس آباد تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما