لودینگ

عکس طرح سنگ کاری انواع راه پله

سنگ های ساختمانی به عنوان یکی از بخش های جدایی ناپذیر در صنعت ساختمان سازی بوده و کاربری متعددی جهت پوشش بخش های مختلف ساختمان برای آن تعریف گردیده که در این بخش قصد داریم نیم نگاهی به سنگ کاری راه پله داشته باشیم.قبل از هر چیزی شما باید بدانید که انتخاب سنگ ساختمانی برای راه پله نیازمند توجه به یک سری اصول است.با توجه به نوع کاربری این بخش از ساختمان،از تردد بالایی برخوردار بوده و به همین روال در مرحله نخست شما باید سنگی را انتخاب کنید که از بالاترین مقاومت در برابر ضربه و سایش برخوردار باشد و در مرحله های بعدی به فاکتور زیبایی و طرح ان توجه کنید. اما اگر بخواهیم به صورت تیتر وار به معرفی این فاکتور بپردازیم می توان موارد زیر را نام برد که عبارت اند از:

  • مقاومت در برابر ضربه و سایش
  • حداقل جذب آب
  • ماندگاری رنگ و کیفیت
  • راحتی در شستشو و نظافت

عکس سنگ کاری راه پله

سنگ کاری در راه پله عمدتا جز آخرین مراحل سنگ کاری یک ساختمان است و نقش زیادی در زیبایی طراحی ساختمان دارد.باید توجه داشته باشید که سنگ کاری مناسب این بخش و انتخاب طرح شیک،موجب افزایش قیمت ساختمان شما نیز خواهد شد.

انواع مدل سنگ مورد استفاده در راه پله

قبلا نیز به این موضوع اشاره کردیم که سنگ های ساختمانی از تنوع بالایی برخوردار بوده و هر کدام از آنها نیز به نوعی قابلیت استفاده در راه پله ساختمان را داشته است. از انواع سنگ های موجود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انواع سنگ مرمریت:سنگ های مرمریت به نسبت از بیشترین تنوع رنگ برخوردار بوده که در این بین می توان به بازه رنگ های کرم،سفید،مشکی ،قهوه ای و … اشاره کرد. به همین دلیل آنرا به عنوان بهترین گزینه جهت استفاده در راه پله معرفی می کنند. چند مدل از بهترین های آن می توان به هرسین،چهرک و صلصالی اشاره داشت و شما می توانید جهت دریافت اطلاع از انواع سنگ پله هرسین به بخش مربوطه مراجعه کنید.
  • سنگ گرانیت: از نظر مقاومت و استحکام جز بهترین گزینه ها به شمار آمده ولی از نظر تنوع رنگ دارای بازه رنگ کرم،مشکی و قرمز است.
  • سنگ چینی :این نوع سنگ را عمدتا در بازار با زمینه رنگ سفید و خاکستری می شناسند.از نظر مقاومت و استحکام با گراینت برابری می کند و تفاوت را می توان در زمینه رنگ آن جویا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما