لودینگ

سنگ بوک مچ

یکی از خصوصیات سنگ های ساختمانی داشتن تنوع رنگ، نوع و طرح آنها می باشد. در بعضی از مدل های سنگ های ساختمانی نقش و نگارهای منحصر به فردی وجود دارد که قرار گرفتن آن در کنار همدیگر منجر به منحصر به فرد شدن آن می گردد. دراین بخش قصد داریم به بررسی سنگ بوک مچ بپردازیم. بوک مچ در سنگ به معنای در کنار هم قرار گرفتن دو ورق سنگ به صورت قرینه است که موجب ایجاد شکل و ظاهری جذاب می شود.

سنگ بوک مچ

از سنگ بوک مچ عمدتا در مکان هایی استفاده می شود که در معرض کامل دید قرار گرفته و در این بین می توان به بخش هایی چون ورودی هتل، رستوران، تالار، لابی و کف ساختمان و همچنین بدنه ساختمان اشاره کرد. سنگ های ساختمانی در ابعاد متنوعی فرآوری می شود ولی از میان این ابعاد، سایز اسلب به نسبت از تقاضای بالایی برای بوک مچ برخوردار بوده و سنگ اسلب بوک مچ به دلیل نمایش دادن سطح سنگ در سطح بزرگتر موجب شده تا از یبایی بالاتری برخوردار باشد و به همین دلیل عمدتا بوک مچ را با اسلب بوک مچ نیز در بازار معرفی می کنند.

سنگ های ساختمانی از تنوع مرمریت، چینی، مرمر، لایمستون، گرانیت، تراونیکس و … برخوردار بوده، ولی عمدتا سنگ های بوک مچ از سنگ های چینی، مرمریت و مرمر تهیه می شود. البته در بعضی از سنگ های تراورتن نیز می توان به صورت قرینه به بوک مچ پرداخت. بیشتر سنگ های ساختمانی که قابلیت برش در ابعاد اسلب را داشته و طرح های روی سطح آن ها نیز خاصیت قرینه شدن را داشته باشند، این قابلیت را داشته که به صورت بوک مچ نیز استفاده شوند.

قیمت سنگ بوک مچ

عامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ بوک مچ، ابعاد و نوع سنگ است. برای نمونه بوک مچ سنگ مرمر به نسبت از قیمت بالاتری نسبت به سایر سنگ های ساختمانی برخوردار بوده و همچنین تا حدودی می توان ابعاد را نیز بر قیمت آن تاثیر گذار دانست. در ادامه سعی خواهیم کرد به معرفی بوک مچ تک تک سنگ های ساختمانی بپردازیم. شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از خرید و فروش سنگ بوک مچ در شهرهای تهران، اصفهان و محلات با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند. همچنین سعی خواهیم کرد تصاویری از نمونه کار اجرایی آن در معرض نمایش قرار دهیم.

انواع سنگ ساختمانی برای بوک مچ

تنوع بالا سنگ های ساختمانی خود دلیلی است تا برای حالت بوک مچ نیز تنوع نوع وجود داشته باشد ولی عمدتا سنگ های مرمریت، مرمر و چینی این قابلیت را دارند.

سنگ بوک مچ مرمریت

همانطور که اشاره کردیم سنگ های مرمریت از تنوع رنگ و طرح بسیار خوبی در ایران برخوردار بوده و در بسیاری از آنها قابلیت ایجاد بوک مچ مرمریت وجود دارد. ما در این بخش سعی خواهیم کرد بر اساس تنوع رنگ تعدادی از نمونه های آن را برای شما قرار دهیم.

بوک مچ مرمریت

این طرح با استفاده از مرمریت مشکی نجف آباد و مرمریت لاشتر قابل پیاده سازی است.


بوک مچ مرمریت تری دی بلک

این طرح با استفاده سنگ مرمریت تری دی بلک پیاده سازی شده است.

سنگ بوک مچ چینی

از قرار گرفتن دو ورق سنگی چینی نیز می توان به ایجاد طرح بوک مچ پرداخت و سنگ بوک مچ چینی را می توان به عنوان یکی از پرتقاضاترین و محبوب ترین نوع سنگ های ساختمانی با این طرح در بازار دانست. عمدتا چینی قروه سایمان به دلیل داشتن ساختاری که به صورت قرینه دارد از بیشترین کاربری در این زمینه برخوردار است ولی می توان از سنگ های چینی ازنا و الیگودرز نیز استفاده کرد.

سنگ بوک مچ چینی الیگودرز

این طرح با استفاده از سنگ های چینی الیگودرز ایجاد شده است.

بوک مچ مرمر

سنگ های مرمر عمدتا از تنوع رنگ سبز، سفید، پرتقالی، مشکی و صورتی برخوردار هستند ولی در این بین عمدتا از مرمرهای با زمینه رنگ پرتقالی و سبز جهت ایجاد طرح سنگ مرمر بوک مچ استفاده می کنند. همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید از ابعاد اسلب مرمر جهت ایجاد چنین طرحی استفاده شده و بوک مچ آن از کنار هم قرار گرفتن برگه اسلب شکل گرفته و عمدده کاربری آن نیز در ورودی ساختمان،لابی و هتل بوده و با توجه به قابلیت عبور نور از مرمر،از این قابلیت برای طرح بوک مچ آن نیز استفاده می شود.

سنگ بوک مچ مرمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما