لودینگ

سنگ ساختمانی برای اوپن و کابینت

در این بخش قصد داریم به بررسی سنگ های ساختمانی بپردازیم که قابلیت استفاده برای اوپن و همچنین کابینت را دارا می باشند و عمدتا به ان سنگ اوپن نیز گفته می شود.بسیاری از کاربران زمانی که سنگ ساختمانی جهت استفاده برای کابینت یا اوپن صحبتی می شود،اولین تصویری که در ذهن آنها پدیدار خواهد شد،سنگ گرانیت است. در اکثریت ساختمان هایی که در یک دهه قبل ساخته شده اند قطعا متوجه استفاده از سنگ های گرانیت برای اوپن یا کابینت شده اید.

به غیر از آن سنگ ساختمانی پرکاربرد دیگر به عنوان سنگ کابینت،سنگ های چینی است.در این بین می توان به چینی های الیگودرز،چینی ازنا و همچنین چینی قروه نیز اشاره کرد ولی چینی الیگودرز در این بین از تقاضای بالاتری نسبتا برخوردار است. از خصوصیاتی که سنگ مورد استفاده به عنوان اوپن باید داشته باشد می توان به عدم جذب آب،مقاومت و دوام بالا در برابر ضربه و سایش ،مقاومت در برابر مواد شیمیایی و … است.

سنگ اوپن

اگر به طراحی های آشپزخانه ساختمان های غربی دقت کرده باشید،متوجه نقش پر رنگ سنگ ساختمانی به عنوان سنگ کابینت در آشپزخانه خواهید شد.آنها عمدتا از ابعاد سنگ اسلب در ضخامت 3 سانتی متر استفاده می کنند و فرآوری مجدد و طرح دار آن مطابق سلیقه مشتری،به زیبایی آن می افزایند. در ایران عمدتا سنگ های اوپن با استفاده از ماشین الات تک تیغه تولید می شود و این نوع فرآوری علاوه بر سختی سنگ فرآروی شده با مشکلات دیگری از قبیل عدم ایجاد کیفیت فرآوری 100 درصد نیز مواجه بود.خوشبختانه چند سالی است که آن قبیل ازتولیدی های دارای خط تولید اسلب به فرآروی سنگ اسلب با ضخامت 3 سانتی متر روی آورده اند و در این بین می توان اسلب چینی الیگودرز را به عنوان یکی از پرتقاضاترین نوع اسلب برای کابینت نام برد.

قیمت سنگ کابینت

عوامل متعددی را می توان بر قیمت سنگ کابینت تاثیر گذار دانست اما از مهمترین و بارزترین آن می توان به نوع سنگ و رنگ(سفید،مشکی،کرم و…) اشاره کرد. سالیان قبل تعداد واحدهای تولیدی که به فرآوری سنگ کابینت می پرداختند از آمار قابل قبولی برخوردار بود اما اکنون این تعداد در بسیاری از شهرک های صنعتی به تعداد انگشت های دست هم نمی رسد.برای نمونه،در شهرک صنعتی رضوانشهر واقع در غرب اصفهان در یک دهه قبل اکثریت واحدهای تولیدی واقع در این شهرک به تولید سنگ کابینت می پرداختند،اما اکنون 1 واحد نیز به فرآوری آن نمی پردازد.

ما در ادامه سعی خواهیم کرد اطلاعات کاربردی به همراه نمونه تصاویرش را برای شما کاربران قرار دهیم و شما می توانید جهت دریافت اطلاعات کاربردی از خریدوفروش سنگ کابینت در شهرهای اصفهان،تهران و محلات با کارشناسان ما در تماس باشید.از دیگر سنگ های مورد استفاده برای کابینت می توان به مرمریت و مرمر نیز اشاره کرد که در ادامه به بررسی آنها نیز خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما