لودینگ

سنگ نمای رومی

در این بخش قصد داریم به بررسی انواع سنگ نمای رومی بپردازیم. همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم، نمای بیرونی ساختمان نشان دهنده سلیقه و به نوعی مانند یک لباس برای آن ساختمان نقش ایفا کرده و هر آنچه این لباس فاخرتر باشد به نسبت بر ارزش آن نیز افزوده خواهد شد. امروزه نمای رومی یا همان نمای کلاسیک به عنوان یکی از مدرن ترین طراحی هایی است که در نمای بیرون ساختمان صورت گرفته و برای ایجاد این نوع نما از متریال های ساختمانی متعددی استفاده می شود ولی یکی از کاربردی ترین آن ها سنگ ساختمانی و در این بخش ما قصد داریم به معرفی بهترین سنگ ساختمانی برای نمای رومی بپردازیم.

سنگ نمای رومی

بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در معماری رومی، طراحی کلاسیک آن است ولی ما به این فاکتور یک عامل تاثیر گذار دیگری نیز اضافه می کنیم و سنگ ساختمانی را به عنوان مهمترین عامل در زیبایی این مدل از طراحی می دانیم و در ادامه سعی خواهیم کرد به بررسی و معرفی آنها بپردازیم. قبل از اینکه به بررسی انواع سنگ های ساختمانی این نوع نما بپردازیم باید به این نکته اشاره کنیم که سنگ تراورتن به عنوان تنها گزینه مطرح بوده و از نمای رومی با سنگ تراورتن جز پرتقاضاترین نوع نما است.

لیست قیمت انواع سنگ کاربردی برای نمای رومی:

 • تراورتن یزد: از بازه قیمت 95 هزار تومان تا 180 هزار تومان
 • تراورتن دره بخاری: از بازه قیمت 180 هزار تومان تا 1100000 تومان
 • تراورتن عباس آباد: از بازه قیمت 250 هزار تومان تا 1 میلیون سیصد هزار تومان

انواع سنگ های نمای رومی

اکثر سنگ های ساختمانی که برای پیاده این مدل نماها به کار می روند از نوع تراورتن هستند اما در این بین می توان یک دسته بندی بر اساس زمینه رنگ انجام داد.

سنگ نمای رومی سفید

بر خلاف بسیاری از طراحان و معماران ما به شما پیشنهاد می کنیم از زمینه رنگ سفید برای نمای رومی خود استفاده نکنید زیرا طبق مشاهدات، این نوع زمینه رنگ، طراحی کلاسیک را به خوبی نشان نمی دهد. از انواع سنگ های تراورتن مورد استفاده در این نما می توان به تراورتن عباس آباد، دره بخاری و آتشکوه اشاره داشت و عمدتا کاربران با عبارت سنگ تراورتن سفید نمای رومی به جستجو محصول مورد نظر می پردازند.

سنگ نمای رومی کرم

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم بهترین زمینه رنگی برای نمای رومی، کرم و کرم بژ است که در این بین می توان به انواع سنگ های تراورتن کرم حاجی آباد، دره بخاری، طرق، لوشان، عباس آباد و یزد اشاره کرد. تراورتن کرم نمای رومی را می توان به عنوان پرتقاضاترین متریال برای این مدل معماری به شمار آورد. بدون شک ساختمان های طراحی شده به سبک رومی، منحصر به فرد بوده و آنچه که بر زیبایی آن ها می افزاید تراش هایی است که با استفاده از دستگاه cnc  بر روی سنگ های حجمی آن صورت می گیرد. محبوب ترین و با کیفیت ترین نوع نماها در ایران به شمار می آید. باید به این نکته نیز اشاره کرد که از سنگ های تراورتن بی موج با زمینه رنگ کرم، کرم روشن و سفید در این نوع نماها استفاده می شود.

سنگ نمای رومی با تراورتن کرم

قیمت خرید انواع سنگ نما رومی

عوامل و فاکتورهای متعددی را می توان بر قیمت سنگ نما رومی تاثیر گذار دانست که در این بین می توان به نوع سنگ،رنگ و کیفیت فرآوری آن اشاره کرد.برای نمونه قیمت تراورتن عباس آباد نسبت به تراورتن یزد به نسبت از بازه قیمت بالاتری برخوردار است وهمچنین از نظر زمینه رنگ نیز آن قبیل سنگ های تراورتن سفید نسبت به تراورتن های کرم از بازه قیمتی بالاتری برخوردار می باشند.

یکی از سوالات پر تکراری که بسیاری از کاربران مطرح می کنند،قیمت نمای رومی با سنگ تراورتن چه مقدار است؟برای اینکه به قیمت نهایی دست یابید،ابتدا شما باید نوع سنگ تراورتن مورد استفاده را مشخص کنید و به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید.

خریدوفروش سنگ نما رومی

بسیاری از کاربران در سوالاتی که برای ما ارسال می کنند، این تصور را دارند که سنگ نمای رومی با سنگ های دیگر متفاوت بوده و همواره چالش اصلی آنها در هنگام خرید سنگ نمای رومی است. باید به این نکته اشاره کرد که تنها این مورد یک اصطلاح بوده و هیچ تفاوتی بین سنگ های نام برده وجود ندارد و این کلمه با توجه به کاربری سنگ مربوطه برای این مدل از نماها، مطرح گردیده است. عمده تولید وفرآوری این مدل سنگ در کارخانه های فعال شهرک های صنعتی اصفهان، تهران و محلات صورت می گیرد و شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از فروش سنگ نمای رومی با کارشناسان ما در تماس باشید.

سنگ های ساختمانی کاربردی در نماهای رومی را از کجا بخریم؟

در پاراگراف بالا به این موضوع اشاره کردیم که از چه منطقه هایی شما می توانید اقدام به خرید سنگ مورد نظر خود کنید اما در شروع کار، با توجه به کاربری سنگ های تراورتن در اجرای نماها رومی شما باید به سراغ کارخانه های فعال در زمینه تولید سنگ تراورتن بروید و پیشنهاد ما به شما نیز خرید به صورت مستقیم از کارخانه فعال در این زمینه است و شما می توانید شهرک های صنعتی زیر را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید که عبارت اند از:

 • شهرک صنعتی رضوانشهر اصفهان
 • شهرک صنعتی شمس آباد تهران
 • شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان
 • شهرک صنعتی محلات

سوالات پرتکرار:

 • از چه نوع سنگ هایی بیشتر برای نمای رومی استفاده می شود؟ از سنگ های تراورتن سفید و کرم و همچنین از سنگ های ترامیت و بوکان نیز می توان در نمای رومی استفاده کرد.
 • آیا از تراورتن موجدار نیز برای این مدل از نما می توان استفاده کرد؟ خیر،شما باید از تراورتن هایی استفاده کنید که به صورت بی موج تولید و فرآوری می شوند.
 • مناسب ترین سنگ تراورتن از نظر قیمت جهت استفاده در نمای رومی چیست؟ در بین تمامی سنگ های تراورتن موجود در بازار بازه رنگ کرم روشن،ما به شما پیشنهاد می کنیم تا از تراورتن های یزد به عنوان یکی از گزینه های انتخابی از نظر بازه قیمتی مناسب، استفاده کنید.

4 پاسخ به “سنگ نمای رومی”

 1. مهدس افشار گفت:

  در صورت امکان چند سنگ تراورتن قیمت مناسب برای اجرا در نما رومی معرفی کنید.

  • مدیر سایت گفت:

   در بین سنگ های تراورتن قابل استفاده برای نما رومی، ما تراورتن های معادن یزد و از جمله ابرکوه را معرفی می کنیم.

 2. آرین سراج گفت:

  بهترین سنگ برای یک نما رومی و کلاسیک چیست؟

  • مدیر سایت گفت:

   بهترین سنگ برای نماهای رومی، تراورتن است و اگر به دنبال تراورتن قیمت مناسب هستید، تراورتن های کرم یزد را پیشنهاد می کنیم و اگر به دنبال تراورتن با کیفیت تر هستید می توانید از دره بخاری و حاجی آباد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما