لودینگ

انتخاب بهترین سنگ برای راه پله

یکی از چالش هایی که همواره پیمانکاران با آن مواجه می باشند در انتخاب کردن بهترین سنگ راه پله است. پله در ساختمان به عنوان یک پل ارتباطی بین طبقات است و این کاربری موجب شده تا به عنوان پرترددترین قسمت ساختمان به شمار آید و همین عاملی است بر حساسیت انتخاب سنگ پله، زیرا شما علاوه بر پارامترهای زیبایی و سلیقه، باید به پارامترهای مرتبط به مقاومت سایشی و ضربه نیز توجه داشته باشید. سنگ های ساختمانی از تنوع بالایی برخوردار هستند، اما از نظر کاربری برای راه پله، عمدتا از سنگ های مرمریت، چینی ،کریستال، مرمر و گرانیت برای این بخش استفاده می شود و ما نیز سعی خواهیم کرد به بررسی مجزا آنها بپردازیم.

در ایران به صورت استاندارد ابعاد سنگ پله با عرض 30 و 35 سانتی متر در نظر گرفته شده است و البته در این بین می توان به تولید سایزهای سفارشی نیز اشاره کرد. برای نمونه اگر شما نیاز به پله ای با عرض 60 سانتی متر دارید این اقدام شدنی است ولی باید از قبل به تولید کننده سفارش دهید. از نظر ضخامت نیز به صورت استاندارد در اندازه 3 و 3.5 سانتی متر تولید میشود و برای سایر ضخامت ها شما می توانید به تولید کننده سفارش دهید. به این نکته توجه داشته باشید که پله علاوه بر نقش رابطی که برای آن مطرح کردیم، به عنوان یک نماد از زیبایی ساختمان شما به شمار می آید و در بسیاری از طراحی ها، مشاهده شده که طراحی راه پله در داخل ساختمان، بخشی از چیدمان دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شده و اصولا با به کارگیری سنگ های لاکچری مانند مرمر و همچنین مرمریت و چینی با رنگ خاص، به زیبایی آن راه پله افزوده شده است.

سنگ راه پله

سنگ پله مرمریت

با توجه به آمار و درصد خرید و فروشی که از سنگ های پله در بازار صورت می گیرد، می توان با احتمال بالایی، سنگ پله مرمریت را بعنوان محبوب ترین نوع پله در نظر گرفت. دلایل متعددی وجود دارد، ابتدا می توان به تنوع رنگ آن اشاره کرد که هر نوع سلیقه ای را تحت پوشش خود قرار میدهد. از نظر تنوع رنگ می توان به کرم، سفید، مشکی، قهوه ای و … اشاره کرد. دوم این که این نوع سنگ حس پویایی داشته و از طرحها و نقش های متعددی نیز برخوردار است. برای نمونه پله مرمریت صلصالی به دلیل داشتن نوارهای قلبی، پله پرطاووسی به دلیل داشتن طرح های شبیه پرطاووس و سایر مرمریت ها، هر کدام به دلیلی بر این محبوبیت افزوده اند.

قیمت خرید سنگ پله

ما در محتواهای قبلی همواره ابعاد را به عنوان عاملی تاثیر گذار بر قیمت در نظر گرفتیم و در این بخش نوع سنگ پله، درجه و سورت بندی و ضخامت را می توان به عنوان عاملی تاثیر گذار بر قیمت سنگ پله در نظر گرفت. حال که صحبت از قیمت شد، بهتر است یکی از سوالات پرتکرار خریداران را در همین بخش پاسخ دهیم. فروش سنگ پله بر اساس متر است یا عددی صورت می گیرد؟ به این نکته توجه کنید که در تمامی واحدهای تولید سنگ ساختمانی، پله به صورت مترمربع به فروش می رسد و متاسفانه در بسیاری از انبارها و سنگفروشی ها مشاهده گردیده که اقدام به فروش بر اساس عددی کرده اند. با این اقدام مشتری زمانی که قیمت را از تولید کننده جویا می شود، به اشتباه تصور می کند که تولید کننده به مشتری نهایی گران قیمت می دهد.

سنگ پله چینی

مطابق آمار می توانیم سنگ پله چینی را به عنوان یکی از پرتقاضاترین سنگ های پله بعد از نوع مرمریت در ایران به شمار آورد. عمدتا سنگ های چینی را با زمینه رنگ سفید و طوسی می شناسند ولی می توان به زمینه رنگ مشکی و خاکستری آن نیز اشاره ای داشت. از جمله سنگ های چینی مطرح مورد استفاده برای راه پله می توان به چینی قروه، چینی ازنا و چینی الیگودرز اشاره داشت. از خصوصیات بارز این نوع سنگ می توان به مقاومت بالا در برابر ضربه، سایش، جذب آب پایین و ماندگاری رنگ آن اشاره کرد.

سنگ پله گرانیت

همانطور که در پاراگراف ابتدایی نیز اشاره کردیم،راه پله از جمله مکان هایی است که از تردد بالایی برخوردار است و به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که به دوام و مقاومت سنگ مورد استفاده بسیار توجه شود.سنگ گرانیت را می توان به عنوان گزینه ای برای راه پله معرفی کرد که قابلیت استفاده در راه پله داخلی و بیرونی ساختمان را دارد.سنگ پله گرانیت از تنوع رنگ و نوع قابل قبولی برخوردار است که در این بین می توان به زمینه های کرم، مشکی ،سبز ،قرمز و فیروزه ای اشاره کرد.

ما خدمات خود را در شهرهای تهران ،اصفهان و سایر شهرهای ایران بدون واسطه ارائه می دهیم. این محتوا ادامه دارد……….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما