لودینگ

سنگفروشی و کارخانه سنگبری در اصفهان

استان اصفهان از نظر موقعیت جغرافیایی در مرکزیت ایران قرار گرفته وبه نوعی به عنوان شاهراه ارتباطی است.در این بخش قصد داریم به بررسی سنگفروشی در اصفهان به همراه بررسی کارخانه سنگبری در اصفهان بپردازیم. سنگ ساختمانی به عنوان یکی از متریال های ساختمانی پرکاربرد،قابلیت استفاده در نمای داخل ساختمان،نمای بیرون ساختمان و محوطه سازی را داشته و صنعت سنگ ساختمانی نیز از وسعت زیادی با توجه به ذخیره معادن سنگ در ایران برخوردار است.

با نگاهی به لیست تعداد سنگبری موجود در ایران متوجه می شوید که بیشتر کارخانه های سنگبری در شهرک های صنعتی اصفهان قرار گرفته و این حجم تولید سنگ ساختمانی موجب گردیده،استان اصفهان به عنوان قطب سنگ ایران به شمار آید.از شهرک های صنعتی موجود در اصفهان بر اساس وسعت می توان به ترتیب به شهرک صنعتی محمودآباد،شهرک صنعتی رضوانشهر،منطقه صنعتی پلیس راه نجف آباد و منطقه صنعتی دولت آباد اشاره کرد.

سنگ ساختمانی از تنوع مرمریت ،تراورتن،گرانیت،مرمر،لایمستون و چینی و تراونیکس برخوردار است.هر کارخانه سنگبری در اصفهان عمدتا میتواند 2 تا چند مدل سنگ را فرآوری کند زیرا این محدودیت برای آن وجود دارد که با یک خط تولید بتواند هر نوع سنگی را پوشش دهد و اصولا آن قبیل از واحدهای تولیدی که به صورت تخصصی به فرآوری تنها یک نمونه سنگ می پردازند،هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت به نسبت مناسبتر هستند.

شهرک صنعتی محمودآباد به عنوان یکی از بزرگترین شهرک های تخصصی سنگ ساختمانی در ایران است و در این شهرک تمامی نمونه سنگ های ساختمانی مورد فرآوری قرار می گیرد. شهرک صنعتی رضوانشهر نیز دومین شهرک بعد از محمودآباد در اصفهان است و این شهرک را عمدتا با برند تراورتن می شناسند و سنگ گرانیت در کارخانه سنگبری های شهرک صنعتی رضوانشهر فرآوری نمی شوند.منطقه صنعتی دولت آباد را عمدتا با برند صلصالی می شناسند و بسیاری براین موضوع معتقدند که قیمت مرمریت صلصالی در این منطقه به نسبت مناسبتر است.منطقه پلیس راه دیگر در پایان عمر فعالیت خود قرار گرفته و به دلیل وجود کارخانه های فرسوده موجب شده که سنگ فرآوری شده در اکثر سنگبری های نجف آباد از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند و برای نمونه قیمت مرمریت اداوی در این منطقه نسبت به سایر شهرکها از قیمت پایینتری برخوردار است و با بررسی که ما انجام دادیم متوجه شدیم متاسفانه کیفیت سنگ فرآوری شده به نسبت ضعیف تر است و صنعتگران سنگ نجف آباد برای بقا و رقابت باید به فکر چاره ای باشند.

سنگفروشی در اصفهان نیز وجود دارد و اما نه به آن تعدادی که در سایر شهرهای ایران به نسبت جمعیت وجود دارد.دلیل اصلی را می توان،تمرکز شهرک های صنعتی نام برده دانست. اما هنوز نیز می توان به سنگفروشی در دولت آباد و انبارهای سنگ و سنگفروشی در محمودآباد اشاره کرد. شما اگر به دنبال کارخانه سنگبری تراورتن،کارخانه سنگبری مرمریت،مرمر،لایمستون و گرانیت اصفهان هستید ما سعی خواهیم کرد به تفکیک به ارائه لیستی از آن ها بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما