لودینگ

بهترین ومناسب ترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان

رشد جمعیت و به موازات آن تراکم جمعیت در شهرهای بزرگ موجب افزایش ساخت و ساز گردیده و متناسب با آن طراحان و معماران نیز به طراحی نماهای جذاب پرداخته و اکثریت تمرکز خود را بر نمای بیرون ساختمان قرار داده اند. در این بخش قصد داریم به بررسی بهترین سنگ تراورتن بپردازیم، زیرا به عنوان عاملی تاثیر گذار بر کیفیت نمای ساختمان می باشد.

سنگ های تراورتن به دلیل مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی، جذب حداقلی آب، مقاومت در برابر ضربه و سایش و همچنین جذب ملات به دلیل وجود حفره ها و تنوع رنگ موجب شده تا به عنوان گزینه اصلی جهت استفاده در نمای بیرون ساختمان مطرح باشد و همواره انتخاب بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان به عنوان چالش اصلی خریداران است. برای اینکه شما بهترین انتخاب را برای خرید سنگ تراورتن داشته باشید، ابتدا باید این سنگ را از نظر تنوع رنگ و نوع به خوبی بشناسید:

  • از نظر تنوع رنگ می توان به بازه رنگ های کرم، عسلی، شکلاتی، سیلور، سفید، بژ، قرمز، زرد و … اشاره داشت.
  • از نظر تنوع نوع، می توان بر اساس معادن به معرفی آنها پرداخت. در اکثریت استان های ایران، معادن تراورتن وجود دارد و اصولا نام گذاری آنها بر اساس شهر و نام استان صورت میگیرد. برای نمونه تراورتن عسلی یزد، تراورتن حاجی آباد، تراورتن همدان، تراورتن یزد و غیره و اگر به بازار مراجعه کرده باشید قطعا متوجه این موضوع خواهید شد.

به این مسئله نیز توجه کنید که همه نوع تراورتن، کیفیت استفاده در نمای ساختمان را ندارد ولی متاسفانه بسیاری از تولیدکنندگان تنها به سود سازی خود توجه داشته و هر نوع تراوتنی را برش می دهند. بسیاری از معادن در ایران وجود دارد که اگر از سنگ آن استفاده شود، پس از مدت چند سال کوتاه، دچار شوره زدگی و یا حتی خالی می شود. این مورد نیازمند داشتن مهارت و شناخت بالا نسبت به سنگ های تراورتن است.

انواع سنگ تراورتن نما

دلیل این که کلمه انواع سنگ تراورتن نما را به صورت تیتر آوردیم، در پاسخ به سوال آن دسته از خریدارانی است که گمان می کنند تراورتن یک نوع است و در هنگام خرید می گویند، سنگ تراورتن برای نما چقدر است؟ شما ابتدا باید با انواع آن آشنا شوید. پیشنهاد ما به شما این می باشد که قبل از خرید اقدام به تهیه چک لیستی کنید. در این چک لیست چه پارامترهایی باید قرار داد؟ عبارت اند از:

  • رنگ: با طراح نمای ساختمان خود مشورت کنید و از آن رنگ های به کار رفته را بپرسید.
  • سبک برش: از طراح بپرسید که تراورتن موجدار یا تراورتن بی موج برای نما بهتر است.
  • متراژ: مقدار متراژ مورد نساز را تخمین بزنید.
  • شرایط آب و هوایی : البته اکثریت سنگ های تراورتن در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم می باشند ولی توجه به این نکته ضرری ندارد.
  • نوع نما: نوع نما نیز در انتخاب تاثیر گذار است. برای مثال اگر شما نمای رومی را انتخاب کرده اید بسیار تفاوت دارد نسبت به زمانی که از نمای ساده و کلاسیک استفاده می کنید.

ما در ادامه سعی خواهیم کرد به بروزرسانی این محتوا بپردازیم و راهنمای انتخاب بهترین سنگ تراورتن را از چارچوب های مختلفی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. ما را دنبال کنید و این محتوا ادامه دارد……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما