لودینگ

معرفی 10 تا از بهترین سنگ های مرمریت در ایران

سنگ های مرمریت در بین سنگ های ساختمانی به نسبت موجودیت معادن، جز فراوان ترین نوع در ایران به شمار می آید. قطعا تا به حال شما نیز به دنبال بهترین سنگ مرمریت در ایران در میان این بازه از تنوع بوده اید. ما در این بخش قصد داریم به معرفی بهترین و مرغوب ترین سنگ های مرمریت بپردازیم که از نظر کیفی و ماندگاری در یک دهه گذشته خود را اثبات کرده اند. آنها عبارت اند از:

  • سنگ مرمریت صلصالی: معدن این مرمریت در خوروبیابانک اصفهان قرار گرفته و دارای زمینه رنگ کرم، کرم مایل به سفید و کرم و بژ بوده و بر روی سطح آن نیز رگه ها یا نوارهایی به طرح نوار قلبی است که موجب شده آن را با اصطلاح نوار قلبی نیز در بازار معرفی کنند. با توجه به قرار گرفتن معادن آن در استان اصفهان، به همین دلیل با برند مرمریت صلصالی اصفهان نیز معرفی می شود. عمده فرآوری و تولید این سنگ نیز در همین استان صورت می گیرد و ما در بخش مربوطه سعی کرده ایم به جزئیات بیشتری از این سنگ بپردازیم. کاربری آن نیز در نمای داخلی ساختمان است.
  • مرمریت اداوی: اکثر ساختمان سازها این سنگ را جز ارزان ترین مرمریت بازار می شناسند. از مشخصه بارز آن می توان به یک سورت و یک رنگ بودن و قابلیت تهیه آن در متراژ بالا اشاره کرد. عمدتا این سنگ را به عنوان مرمریت کرم صورتی نیز معرفی می کنند. کاربری آن نیز تنها در نمای داخلی ساختمان است.
  • مرمریت لاشتر: برای اکثریت آن هایی که در گذشته در ساختمان سازی مشغول بودند این نام را با برند تیشه ای می شناختند ولی اکنون این مرمریت به صورت صیقلی، بوش همر و هوند تولید می شود. معدن این سنگ در اصفهان قرار گرفته و به همین دلیل به آن مرمریت لاشتر اصفهان نیز گفته می شود. دارای زمینه رنگ مشکی و طوسی تیره با خطوط سفید رنگ بوده و همین دلیل موجب شده جز آن دسته از سنگ های لاکچری ایرانی به شمار آید. این سنگ جز معدود سنگ های ساختمانی است که هم قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان را داشته و هم قابلیت استفاده در نمای بیرون ساختمان دارد.
  • مرمریت آباده: تنوع این برند به نسبت بیشتر است و بازه رنگ کرم، کرم صورتی و کرم زیتونی را می توان برای آن مطرح ساخت و معادن ان در شیراز واقع شده است. اکثریت خریداران، آن را با برند مرمریت آباده شیراز معرفی می کنند. کاربری این سنگ تنها در نمای داخلی ساختمان بوده و عمدتا در ابعاد پلاک مورد فرآوری قرار می گیرد زیرا تا حدودی جهت استفاده در کف ساختمان، دارای نقاط ضعفی است.
  • مرمریت دهبید: معادن آن در صفاشهر شیراز قرار دارد و جز مرغوب ترین سنگ های مرمریت ایرانی با زمینه رنگ روشن است. از مطرح ترین برندهای ان در بازار می توان به دهبید شایان، آرین و زارع اشاره کرد.
  • مرمریت خوی: معادن آن در اطراف آذربایجان است و دارای زمینه رنگ کرم بژ، زیتونی، کرم طلایی و کرم روشن است. یکی از کاربردی ترین سنگ های ساختمانی جهت استفاده در کف ساختمان به شمار می آید و در پوشش کف مراکز تجاری همواره به عنوان یکی از گزینه های اصلی است.
بهترین سنگ مرمریت در ایران

بهترین سنگ مرمریت را چگونه انتخاب کنیم؟

در بخش بالا ما 10 تا از برندهای مرمریتی که از نظر ما بهترین است را معرفی کردیم، اما معادن زیادی در ایران وجود دارد که هر کدام از آنها می تواند به عنوان یک گزینه جهت انتخاب مطرح باشد، پس لازم است تا فاکتورها و عوامل تاثیرگذار بر انتخاب بهترین مرمریت لیست کنیم که عبارت اند از:

  • اگر در کف و راه پله استفاده می شود باید از بالاترین مقاومت در برابر ضربه و سایش برخوردار باشد.
  • رگه های آن به خوبی پر شده باشد.
  • اگر قصد استفاده در آشپزخانه دارید از ساب و صیقل بالایی برخوردار باشد تا چربی ها را به خود جذب نکند.
  • اگر در آشپزخانه،سرویس بهداشتی و حمام استفاده می کنید از حداقل جذب آب برخوردار باشد.

در این بخش 10 تا از بهترین سنگ های مرمریت را معرفی کردیم و سپس ملاک هایی را نیز در نظر گرفتین که با رعایت این اصول به صورت سلسله مراتبی می توانید به انتخاب مرمریت مورد نظر خود بپردازید، اما این ها نیازمند شناخت شما از انواع سنگ مرمریت است و به شما پیشنهاد می کنیم از منو سایت به بخش مدیریت مراجعه و تنوع سنگ های این وب سایت را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما