لودینگ

بهترین نوع سنگ ساختمانی کدام است

انتخاب بهترین سنگ های ساختمانی برای ساختمان به عنوان یک مسئله چالشی و انتخاب بزرگ است و این موضوع به پارامترهای متعددی بستگی دارد. در این محتوا ما قصد داریم ابتدا با شناخت انواع سنگ های ساختمانی موجود در بازار به بررسی نوع کاربری آن ها بپردازیم و سپس برای هر دسته، معرفی از بهترین برندهای موجود در بازار داشته باشیم.

بهترین سنگ ساختمانی

انواع سنگ های ساختمانی

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم سنگ های ساختمانی از تنوع بالایی برخوردار هستند و هر دسته نیز بر اساس رنگ و برند معادن به دسته ها وشاخه های متنوع تقسیم می شوند که عبارت انداز:

  • سنگ گرانیت: گرانیت از دسته سنگ های آذرین به شمار آمده و از جمله معادن فعال در ایران از نظر تنوع رنگ می توان به سفید، مشکی و قرمز اشاره کرد. در بخش مربوطه ما سعی کردیم تا لیستی از انواع سنگ های گرانیت را بر اساس برند معادن برای شما شرح دهیم که در این بین برای نمونه می توان به گرانیت مشکی نطنز اشاره کرد. گرانیت بسیار سخت و با دوام بوده و از حداقل نفوذ آب و بالاترین مقاومت در برابر ضربه برخوردار است. گرانیت جز آن دسته از سنگ های ساختمانی به شمار می آید که در اکثریت بخش های ساختمانی قابلیت استفاده را داشته و برای کاربری های متعددی تعریف شده است.
  • سنگ تراورتن: این سنگ از دسته سنگ های روسوبی به شمار می آید و کاربری عمده آن نیز در نمای بیرونی ساختمان است. داشتن بافت متخلخل و همچنین تنوع رنگ بالا، موجب شده تا مزایای متعددی برای آن تعریف شود و همین موضوع تراورتن را جز پر تقاضاترین نوع سنگ های ساختمانی در ایران ساخته است. در بخش مرتبط به تراورتن سعی کرده ایم شما را با انواع برندهای موجود در بازار آشنا کنیم و عواملی که بر قیمت آن تاثیر گذار است را به صورت کامل شرح داده ایم. برای نمونه شما می توانید جهت دریافت قیمت تراورتن شکلاتی بر روی محصول مورد نظر کلیک کنید.
  • سنگ مرمر: مرمر را عمدتا با کاربری در طراحی دکوراسیون داخلی می شناسند و قابلیت عبور نور از آن موجب شده تا مرمر جز سنگ های لاکچری و لوکس در بازار به شمار آید. از مطرح ترین سنگ های مرمر ایرانی نیز می توان به مرمر سبز و سفید اشاره کرد.
  • سنگ مرمریت: این سنگ را در بازارهای جهانی با برند ماربل می شناسند. از نظر وزن تا حدودی سبک تر و نسبتا کاربری آن نیز در نمای داخلی ساختمان تعریف شده است. مشابه سنگ های تراورتن، تنوع رنگ بالایی دارد و هر نوع سلیقه ای را پوشش می دهد. در بخش مربوطه سعی کرده ایم بر اساس تنوع رنگ به معرفی آن ها بپردازیم و شما می توانید با مراجعه به صفحه مرتبط به سنگ های مرمریت با کلیک بر نام محصول از جزئیات آن به صورت کامل اطلاعات دریافت کنید. اما ما در این بخش برند های سنگ هرسین و سنگ صلصالی را جز پر طرفدارترین سنگ های مرمریت در بین بین خریداران معرفی می کنیم. البته یک گزینه دیگر نیز می توان به برندهای نام برده شده اضافه کرد و آن نیز مربوط می شود به سنگ آباده که از نظر قیمت و کیفیت در درجه قابل قبولی قرار گرفته است.

پارامترهای تاثیر گذار در انتخاب بهترین سنگ ساختمانی

پس باید توجه داشته باشید که انتخاب بهترین نوع سنگ ساختمانی به کاربری آن در ساختمان نیز مرتبط است. تصور کنید شما قصد دارید در راه پله ساختمان خود تراورتن یزد استفاده کنید، آیا این انتخاب صحیح است؟ خیر، اما نمی توان گفت که تراورتن یزد نیز سنگ ساختمانی ضعیفی است، بلکه کاربری که شما برای آن تعریف کردید کاملا اشتباه است. این تراورتن از تخلخل بالایی برخوردار است و اولین چالشی که برای شما پیش خواهد آمد مربوط به شستشو و تمیز کاری آن است اما همین تراورتن یزد برای نمای بیرون ساختمان از نظر بازه قیمتی می تواند به عنوان بهترین گزینه مطرح باشد.

پس اول باید به نوع کاربری و محل استفاده توجه داشته باشید، سپس به سراغ فضا و موقعیت جغرافیایی آن منطقه میرویم. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که موقعیت منطقه چه ربطی دارد؟ هر قومیت به یک سبک معماری با طرح و رنگ خاص علاقه دارد. برای مثال کشورهای اروپایی به رنگ های سرد بیشتر تمایل دارند به همین دلیل شما اگر از بهترین نوع سنگ ساختمانی با رنگ زرد یا قرمز استفاده کنید قطعا در پروژه خود شکست خواهید خورد. پس قبل از هر چیز به سبک معماری آن منطقه توجه داشته باشید و سعی کنید سنگی را انتخاب کنید که از نظر رنگ و طرح با فضای معماری آن منطقه همخوانی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما