لودینگ

حراج انواع سنگ ساختمانی

در این بخش قصد داریم به بررسی حراج سنگ ساختمانی بپردازیم. اکثریت کاربران با کلمه حراج آشنایی داشته و اولین تصویری که در ذهن شما رقم خواهد خورد، یک نوشته از حراج با n درصد تخفیف است. شاید شما این ذهنیت را داشته باشید که برای سنگ ساختمانی نیز حراج وجود دارد؟ البته باید به خریدار سنگ ساختمانی حق داد، زیرا سنگ ساختمانی نه از جنس خوردنی است که تاریخ انقضا داشته باشد و نه از جنس کالایی مانند پوشاک است که براساس مد باشد. سنگ های ساختمانی کاملا طبیعی بوده و برای سالیان طولانی نیز قابلیت نگهداری در انبار را دارند. پس حراج سنگهای ساختمانی را می توان به شیوه های زیر رائه کرد.

حراج سنگ ساختمانی

حراج سنگ تراورتن در بازار

تصور کنید که یک واحد تولیدی در زمینه فراوری سنگ تراورتن فعالیت دارد، حال تصمیم گرفته است که به حراج سنگ تراورتن بپردازد. همانطور که شما میدانید تراورتن از تنوع رنگ و برند برخوردار است. فرض کنید این واحد تولیدی به فرآوری تخصصی تراورتن شکلاتی میپردازد و حال تصمیم گرفته به دلایلی خط تولید خود را تغییر دهد. حال در جهت فروش کامل انبار، اقدام به حراج زده و قیمت تراورتن شکلاتی را نسبت به واحد های تولیدی دیگر پایین تر حساب می کند.

شایان ذکر است که این نکته را یادآور شویم، کاربری اکثر سنگ های تراورتن در نمای ساختمان است و اصولا برای نمای پشتی ساختمان که به پشت کاری هم می گویند از سنگ های تراورتن ارزان قیمت استفاده می کنند و به نوعی به آن سنگ نما ارزان نیز گفته میشود. شما می توانید سنگ مورد نیاز برای این بخش را از حراج های مربوط به تراورتن خریداری کنید.

حراج سنگ مرمریت چگونه است؟

میشود ماجرایی که برای تولید کننده تراورتن بیان کردیم را برای سنگ مرمریت نیز نوشت اما تفاوت هایی دارد. فرض کنید یک کارخانه سنگبری که در زمینه تولید سنگ مرمریت آباده فعالیت دارد، تصمیم می گیرد مثلا خط تولید خود را به مرمریت هرسین تغییر دهد. حال تصمیم به حراج سنگ مرمریت می گیرد که در این مورد نیز مجبور است قیمت مرمریت آباده خود را به سایر واحدهای تولیدی با قیمت پایین تری برای فروش قرار دهد و این موضوع برای مرمریت متفاوت تر نیز خواهد بود زیرا علاوه بر ابعاد پلاک، ابعاد پله و فرشی نیز وجود دارد که فروش آنها در متراژ اندک برای هر سورت مرمریت سخت می باشد، پس بهترین راهکار حراج کل سالن است.

همین پروسه را می توان برای سایر سنگ های ساختمانی از قبیل گرانیت، چینی و لایمستون نیز مطرح کرد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. ما سعی خواهیم کرد تا آن قبیل از فروشندگانی که قصد ارائه حراج سنگ های ساختمانی خود را در شهرهای اصفهان، تهران، شیراز و سایر شهرهای ایران را دارند در همین بخش قرار دهیم.

یک پاسخ به “حراج انواع سنگ ساختمانی”

  1. علیپور گفت:

    حراج سنگ های تراورتن شما در جه فصل هایی صورت می گیرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما