لودینگ

آشنایی با انواع سنگ ساختمانی مورد استفاده در آشپزخانه

در این بخش قصد داریم به بررسی کاربری انواع سنگ ساختمانی در آشپزخانه بپردازیم. آشپزخانه از بخش هایی چون کابینت، کف و بدنه تشکیل شده است. در تمامی موارد سنگ های مورد استفاده باید از حداقل جذب آب، مقاومت بالا در برابر مواد شوینده و ضربه برخوردار باشد. ابتدا با بررسی سنگفرش آشپزخانه شروع خواهیم کرد. کف آشپزخانه با توجه به نوع کاربری که دارد همواره مورد شستشو قرار می گیرد، در مرحله نخست باید سنگی برای این بخش استفاده شود که از مقاومت بالایی در برابر مواد شوینده برخوردار باشد.

از جمله سنگ هایی که می توان برای این بخش استفاده کرد عبارت اند از: مرمر، چینی، کریستال و گرانیت و در بین سنگ های مرمریت تنها از تعداد اندکی می توان در این بخش استفاده کرد. بهتر است از مرمریت آباده برای کف ساختمان استفاده نکنید زیرا این احتمال وجود دارد که پس از طی مدت زمانی کیفیت اولیه خود را از دست دهد. ما به شما پیشنهاد می کنیم از مرمریت هایی مانند چهرک، هرسین، لاشتر و دهبید در کف آشپزخانه خود استفاده کنید. چالشی که برای بسیاری از خریداران وجود دارد، انتخاب بهترین سنگ ساختمانی برای آشپزخانه است. علاوه بر مطابقت داشتن سنگ مربوطه با نمای بدنه و دکوراسیون انتخابی آشپزخانه، باید با شرایطی که در پاراگراف ابتدایی اشاره کردیم نیز سازگاری داشته باشد.

سنگ مناسب آشپزخانه

بدنه آشپزخانه یکی از بخش هایی است که به پوشش مناسبی نیاز دارد. شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که آیا از سنگ ساختمانی در بدنه آشپزخانه می توان استفاده کرد؟ بله، برخلاف تصور بسیاری از کاربران که همواره اعتقاد آن ها مبنی بر استفاده کاشی و سرامیک در بدنه آشپزخانه است، شما می توانید با استفاده از سنگ ساختمانی که به خوبی صیقلی داده شده باشند این پوشش را انجام دهید. برای این بخش ما به شما پیشنهاد می کنیم از سنگ های چینی و کریستال ایرانی استفاده کنید. از جمله معروف ترین آن ها می توان به چینی قروه، کریستال قروه، چینی ازنا و چینی الیگودرز اشاره کرد. در ادامه سعی خواهیم کرد نمونه کارهای اجرایی سنگ های نام برده را در بدنه آشپزخانه در بخش مربوطه قرار دهیم. بخش دیگری که اکثریت کاربری سنگ در آشپزخانه را در آن بخش تعریف کرده اند، سنگ کابینت یا اوپن آشپزخانه نام دارد. از سنگ های چینی نام برده در پاراگراف بالایی، از سنگ های گرانیت، مرمر و همچنین مرمریت هایی مانند هرسین، چهرک و لاشتر می توان به عنوان سنگ کابینت آشپزخانه استفاده کرد.

انواع سنگ برای آشپزخانه

بر اساس نوع کاربری که در آشپزخانه می توان برای سنگ ساختمانی تعریف کرد ما نیز سعی کردیم به معرفی مناسب ترین سنگ های قابل استفاده برای آن بخش عنوان کنیم.

سنگ مناسب برای کف آشپزخانه

زمانی که قصد دارید در کفپوش آشپزخانه از سنگ ساختمانی استفاده کنید باید در انتخاب خود به یک سری فاکتور توجه ویژه ای داشته باشید که عبارت اند از:

  • حداقل جذب آب داشته باشدو
  • در برابر مواد شوینده و اسیدی مقاوم باشد.
  • بدون رگه و ترک باشد.
  • به راحتی شستشو و تمیز شود.
  • در برابر ضربه مقاوم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما