لودینگ

سنگ مرمریت چهرک

در این بخش به معرفی یک از سنگ های مرمریت استخراج شده از استان یزد می پردازیم.نام تجاری آن مرمریت چهرک نام دارد.این مرمریت از مینه رنگ کرم،زیتونی ،گلبهی و کاربنی برخوردار است که در ادامه به معرفی آنها به همراه تصویر می پردازیم.سنگ چهرک تنها قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان را داشته و از آن می توان در کف ساختمان،راه پله،پارکینگ و بدنه ساختمان استفاده کرد. این مرمریت از دسته سنگ های لوکس ایرانی به شمار می آید و از نظر بازه قیمت مناسبتری برخوردار است. سنگ چهرک در ابعاد اسلب ،تایل،پله ،پلاک و فرشی فرآوری می شود و در این بین پله مرمریت چهرک از تقاضای بالایی در بازار برخوردار است.ابعاد تایل آن عمدتا در سایزهای 60*60 ،80*80 و 50*50 تولید می شود و عمده کاربری آن نیز در کف ساختمان است.

مرمریت چهرک

در فرآوری این سنگ به دلیل وجود رگه های خاکستری رنگ از مواد اپوکسی استفاده شده و همین مورد موجب استجکام بالاتر آن گردیده و موجب افزایش مقاومت آن در برابر ضربه و سایش گردیده است. از خصوصیات بارز این مرمریت می توان به ساب پذیری فوق العاده آن اشاره کرد که منجر به براقیت بالای آن شده و همین مورد دلیلی بر زیباترشدن مکانی است که از چهرک استفاده کرده است.

قیمت مرمریت چهرک

عوامل متعددی را می توان بر قیمت مرمریت چهرک تاثیر گذار دانست که در این بین ابعاد،ضخامت وسروت بندی از تاثیر بالاتری برخوردار می باشند.همانطور که در پاراگراف های ابتدایی اشاره کردیم این مرمریت در ابعاد اسلب فتایل،پله و پلاک فرآروی شده که پله و اسلب از قیمت بالاتری برخوردار می باشند.از نظر سورت بندی،چهرک دارای سورت ممتاز کرم،زیتونی،کرم صورتی وگلبهی است و این 4 سورت از بالاترین قیمت برخوردار بوده و هر کدام از آنها نیز بر اساس یکدست بودن رنگ و طرح به 3 الی 4 سورت دیگر تقسیم می شوند که قیمت آنها به نسبت پایینتر است و سورت کاربنی که دارای زمینه مشکی و کاربنی است از پاینترین قیمت در میان سایر سورت ها برخوردار است. از نظر کیفیت فرآوری این مرمریت با خطوط اره و تک تیغه و 30 تیغه فرآوری می شود که به نسبت بر قیمت فروش مرمریت چهرک تاثیر گذار است.ابعاد اسلب با خط اره و ابعاد پلاک و پله نیز با خط تک تیغه و 30 تیغه تولید می شود.برای نمونه سایز 60*60 که با خط اره تولید شده،حداقل دارای اختلاف قیمتی 10 الی 20 هزار تومانی با چهرک 60*60 فرآوری شده با خط 30 تیغه است.

عمده تولید این مرمریت در اصفهان صورت می گیرد که در این بین می توان به کارخانه های سنگبری فعال در شهرک های صنعتی رضوانشهر و محمودآباد و تعداد اندکی در شمس آباد تهران اشاره کرد. شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید مرمریت چهرک با کارشناسان ما در تماس باشید.در ادامه سعی خواهیم کرد تصویر نمونه کار به همراه تصاویر ابعاد  وسورت های مختلف چهرک را در بخش مربوطه قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما