لودینگ

چه نوع سنگ ساختمانی برای شما مناسبتر است

یکی از سوالات پر تکرار کاربران از ما، کدام سنگ ساختمانی برای ما مناسبتر است، این سوال را از جوانب متعددی می توان بررسی کرد. همه سنگ های ساختمانی در نوع خود جز بهترین ها به شمار می آیند ولی باید به نوعی این سوال را پرسید، با این هدف کاربری کدام سنگ ساختمانی را به ما پیشنهاد می کنید. ما سعی خواهیم کرد به بررسی آنها به ترتیب بپردازیم. ابتدا با سنگ مناسب برای نمای ساختمان شروع خواهیم کرد.

سنگ ساختمانی مناسب شما

برای نمای ساختمان، سنگی مناسب است که در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم باشد، جذب آب پاینی داشته باشد و به مرور بر اثر سرما، گرما و نور آفتاب کیفیت اولیه خود چه از نظر کیفیت و چه از نظر رنگ را از دست ندهد. اگر ساختمان دارای طبقات زیادی است و به نوعی از ارتفاع بالایی برخوردار است بهتر است سنگ استفاده شود که جذب ملات بالایی داشته باشد. پس این فاکتورهای اولیه برای شماست. حال بعد از عبور از این قیلترها به سراغ جزئیات خواهیم رفت. برای نمونه شما باید سنگی را انتخاب کنید که مطابق با سلیقه شما باشد و با بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید همخوانی داشته باشد. با یک مثال، شما برای نمای ساختمان رنگ کرم را انتخاب کردید و بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید 10 میلیون است و نیاز به 100 متر مربع سنگ دارید.

پس زمانی که شما به دفتر ما مراجعه می کنید، در مرحله اول ما شما را راهنمایی خواهیم کرد که سنگ تراورتن بهترین گزینه برای ساختمان شما است. حال زمانی که بودجه خود را با زمینه رنگی اعلام می کنید، ما بین سنگ های ترارتن کرم حاجی آباد، تراورتن کرم یزد و تراورتن کرم عباس آباد، گزینه دوم را پیشنهاد می کنیم زیرا قیمت تراورتن کرم یزد کاملا با بودجه شما همخوانی دارد.

تصور کنید که شما به دنبال بهترین سنگ برای کف ساختمان خود هستید، برای این مرحله نیز این پروسه وجود دارد. ابتدا باید کاربری کف ساختمان مشخص گردد. به فرض نیاز به 200 مترمربع سنگ برای کف سالن خود دارید و قصد دارید آنجا بدون فرش و مبلمان باشد و از طراحی مایل به سفید استفاده کرده اید و بودجه هم اهمیت ندارد و تنها به فکر بهتر شدن طرح هستید. من به شما سنگ های مرمریت برند با زمینه روشن بازار مانند مرمریت دهبید و مرمریت هرسین و همچنین سنگ های چینی ازنا و قروه را پیشنهاد می کنیم. پس کاربری و سلیقه و بودجه در معرفی سنگ ساختمانی مناسب شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

کلام آخر:

در این مقاله از وب سایت سنگ ایران، سعی کردیم تا توضیحاتی هر چند کوتاه از عوامل موثر در انتخاب سنگ ساختمانی مناسب برای شما به عنوان خریدار بپردازیم. آنچه که در این مسئله حائز اهمیت است، نوع نیازی که از سنگ ساختمانی مربوطه دارید و سپس بودجه ای که برای پروژه در نظر گرفتید. البته رنگ و طرحی که در معماری ساختمان استفاده کرده اید نیز تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما