لودینگ

سنگ فورمچ

در این بخش قصد داریم به بررسی یکی دیگر از اصطلاحاتی بپردازیم که شاید نام آن را توسط طراحان دکوراسیون داخلی و همچنین معماران شنیده باشید، سنگ فورمچ. بسیاری از کاربران در پیام هایی که برای ما ارسال کردند، تصور می کنند که فورمچ نام یک نوع سنگ مانند مرمریت و چینی است. خیر، سنگ فورمچ از قرار گرفتن 4 ورق سنگ ساختمانی است که با توجه به قابلیت قرینه ای که دارند موجب ایجاد طرح ونقش منحصر به فرد خواهند شد.

سنگ فورمچ

عمدتا سنگ های فورمچ در ابعاد اسلب تهیه شده، ولی این قابلیت وجود دارد که در ابعاد تایل نیز به تهیه آن ها پرداخت و سنگ اسلب فورمچ در این سال ها یکی از پرجستجوترین عبارات در میان کاربرانی است که به دنبال سنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون ساختمان خود هستند. تولید اسلب فورمچ به نوعی از معدن شروع می شود و به نحوی که ابعاد سنگ گونیا بوده و نقش و نگار سنگ در یک بلوک سنگی به صورت کامل باشد و در مرحله بعد در واحد تولیدی و در هنگام ساب زدن سنگ باید به نحوه قرار دادن این سنگ توجه ویژه ای شود تا حالت فورمچ را بتوان به صورت کامل پیاده سازی کرد.

قیمت خرید سنگ فورمچ

از عوامل و پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت فروش سنگ فورمچ می توان به نوع و ابعاد آن اشاره کرد که به صورت مستقیم بر قیمت نهایی آن تاثیر گذار است. اکثریت سنگ های ساختمانی قابلیت تهیه به صورت فورمچ را داشته که در این بین می توان به مرمر، چینی، تراورتن، مرمریت و ترااونیکس اشاره کرد ودر این بین فورمچ مرمر از قیمت بالاتری برخوردار است. از نظر ابعاد نیز بیشتر در سایز اسلب مورد تولید قرار می گیرد ولی می توان این عامل را نیز بر روی قیمت آن تاثیر گذار دانست. در ادامه سعی خواهیم کرد به ارائه جزئیات بیشتر از فورمچ انواع سنگ های ساختمانی به همراه تصاویر و نمونه کارهای اجرایی در این بخش بپردازیم.

انواع سنگ های فورمچ

تمامی سنگ های ساختمانی این قابلیت را دارند که به صورت فورمچ جمع آوری شوند و با استفاده از آنها طرح های منحصر به فردی ایجاد کرد. در این بین می توان به سنگ های چینی، مرمریت و مرمر به عنوان پرتقاضاترین نوع در بازار، معرفی کرد.

سنگ فورمچ مرمریت

یکی از پرکاربردترین سنگ های ساختمانی در زمینه طرح فورمچ، مرمریت است. این نوع سنگ با توجه به تنوع رنگی که دارد موجب شده از استقبال نسبتا قابل قبولی برخوردار باشد و می توان با سنگ فورمچ مرمریت به ایجاد آثاری منحصر به فرد پرداخت. عمده رنگ های کابردی جهت ایجاد فورمچ در سنگ مرمریت، زمینه رنگ تیره است که در ادامه سعی کرده ایم چندین نمونه از انها را برای شما قرار دهیم. این طرح ها با قرار گرفتن 4 برگه اسلب در کنار یکدیگر ایجاد شده است.

سنگ فورمچ چینی

اکثریت سنگ های چینی قابلیت ایجاد طرح فورمچ را داشته و عمدتا سنگ فورمچ چینی به واسطه چینی قروه سایمان شناخته می شود اما می توان این طرح را با چینی های الیگودرز و ازنا نیز ایجاد کرد.در بخش زیر سعی کرده ایم چندین نمونه از طرح ایجاد شده از این سنگ را برای شما قرار دهیم.

سنگ فورمچ چینی سایمان

این طرح با استفاده از چینی سایمان قابلیت پیاده سازی دارد.

سنگ مرمر فورمچ

یکی دیگر از سنگ های ساختمانی که با توجه به کاربری و خصوصیات کیفی، تقاضا برای خرید فورمچ آن به نسبت بیشتر از سنگ های مرمر است. اکثریت سنگ های مرمر قابلیت فورمچ شدن را دارند که در این بین می توان به زمینه رنگ های سفید، آبی و پرتقالی اشاره کرد.

عمده تولید این نوع طرح در کارخانه های تولید سنگ اسلب صورت می گیرد و شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع سنگ فورمچ در شهرهای تهران، اصفهان و محلات با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما