لودینگ

سنگ ساختمانی برای نما ساختمان یک طبقه

در اکثریت شهرهای کوچک و همچنین روستا،ساختمان های احداث شده یک طبقه می باشند. ابتدا با بررسی سنگ ساختمانی برای نما ساختمان یک طبقه شروع خواهیم کرد. بیشترین ارتفاعی که برای این ساختمان ها در نظر گرفته می شود 4 متر بوده و اوصلا نمی توان طرح هایی مانند کلاسیک و رومی استفاده کرد. عمدتا نمای این قبیل از ساختمان ها بسیار ساده بوده و بر اساس ترکیب دو رنگ که یکی از آن ها به عنوان زمینه اصلی و دیگری به عنوان حاشیه استفاده می شود و البته نمونه طراجی هایی از ساختمان های یک طبقه برای نما وجود دارد که از سنگ ساختمانی به صورت یکدست استفاده گردیده و پروژه اجرایی قابل قبولی گردیده است.

بیشتر از ترکیب رنگ هایی مانند شکلاتی و کرم،سفید و سیلور،سفید و شکلاتی ،سفید و کرم،سفید وزرد و سفید قرمز برای نما چنین ساختمان هایی استفاده می شود و از سنگ تراورتن به دلیل داشتن تنوع رنگ به عنوان گینه اصلی جهت استفاده در نمای این قبیل از ساختمان ها است. برای نمونه می توان استفاده از سنگ تراورتن عباس آباد بی موج،تراورتن شکلاتی بی موج را به عنوان یکی از طرح های پراستفاده اشاره کرد. شما نیز می توانید در بحث نمونه کارهای اجرایی از سنگ نمای ساختمان یک طبقه به صورت ترکیبی به ما کمک کنید و تصاویری از نمونه کارهای خود برای ما ارسال کنید.

برای نمونه یکی از کاربران برای ما تصویری از تراورتن کرم یزد به همراه تراورتن زرد آذرشهر ارسال کرد که با سلیقه ای که در طراحی آن به کار رفته شده بود،ترکیب این سنگ را بسیار چشمگیر کرده بود. نوع دیگری که می توان برای سنگ نمای ساختمان یک طبقه به کار برد،استفاده از یک نوع سنگ ساختمانی به صورت یکدست است. برای مثال فرض کنید شما قصد دارید از تراورتن به صورت تکی استفاده کنید. قبل از هر چیزی به این نکته اشاره ای داشته باشم که عمدتا در چنین نماهایی که تنها از تراورتن استفاده می شود،از زمینه رنگ کرم،سفید و شکلاتی به صورت یکدست استفاده می شود.

حال که صحبت از استفاده یک نوع سنگ ساختمانی گردید،باید به این قابلیت استفاده از انواع سنگ های چینی در نمای ساختمان نیز اشاره کرد و یکی از مطرح ترین آنها چینی الیگودرز است.شما می توانید جهت مشاهده نمونه تصاویر به همراه قیمت چینی الیگودرز به بخش مربوطه مراجعه کنید.باید توجه داشته باشید که ارتفاع نقش به سزایی در طراحی داشته و معمار می تواند با استفاده از ارتفاع ساختمان به ایجاد آثار منحصر به فرد بپردازد.

برای نمای ساختمان یک طبقه همچنین می توان از سنگ گرانیت نیز استفاده کرد و عمدتا از سنگ های گرانیت کرم و مشکی یا به صورت ترکیبی و یا یکدست استفاده می شود.از جمله گرانیت های برند بازار نیزمی توان به نهبندان،نطنز و زاهدان و مراورید مشهد اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما