لودینگ

سنگ مناسب پله

یکی از بخش های ساختمان که هنوز هیچ متریال ساختمانی نتوانسته جایگزین مناسبی به جای سنگ برای آن شود، پله است و به همین دلیل در این بخش قصد داریم تا به بررسی و ارزیابی سنگ مناسب پله بپردازیم. در ابتدا معرفی از انواع سنگ های ساختمانی موجود در بازار خواهیم داشت که قابلیت فرآوری در ابعاد پله را دارند و سپس فاکتورهایی را معرفی می کنیم که جهت انتخاب سنگ مورد نظر نیاز است، پس تا انتها با ما همراه باشید.

سنگ مناسب پله

انواع سنگ پله

از انواع سنگ های ساختمانی موجود که قابلیت تولید در ابعاد پله را دارند می توان به مرمریت، گرانیت، چینی و مرمر اشاره کرد. عمدتا در اکثریت ساختمان ها نقش پله مرمریت پر رنگ تر است و می توان به پارامترهای کیفی و همچنین تنوع رنگ و طرح بالای آن را دلیل این انتخاب توسط اکثریت خریداران دانست. شایان ذکر است که از سایر سنگ های ساختمانی نیز می توان در سایز پله استفاده کرد که در این بین مشاهده شده در بعضی از پروژه ها از تراورتن و تراونیکس استفاده گردیده که این قبیل موارد بر اساس سفارش مشتری صورت می گیرد و به صورت استاندارد از قبل تعریف نشده است.

سنگ مناسب برای راه پله چیست؟

در مقالات مرتبط سعی کردیم تا بررسی از بهترین سنگ پله داشته باشیم. حال به سراغ اصل محتوا خواهیم رفت که سنگ انتخابی برای این بخش چه چارچوب و استانداردی باید داشته باشد تا بتوان به عنوان بهترین گزینه برای این بخش در نظر گرفت که به شرح زیر است:

  • حداقل جذب آب را داشته باشد زیرا در صورت جذب مایعات موجب می شود تا به سرعت لکه گرفته و ترکیب رنگ اولیه خود را از دست دهد.
  • نسبت به مواد شوینده واسیدی مقاوم باشد.
  • از رگه و حفره بر روی سطح سنگ برخوردار نباشد.
  • رنگ و کیفیت به مرور زمان ماندگار باشد.

اما سوالی که وجود دارد در این رابطه می باشد که آیا سنگ راه پله مناسب را می توان با چند پارامتر بالا انتخاب کرد؟ برای نمونه شرایط آب و هوایی در انتخاب بهترین، زمانی تاثیرگذار است که شما قصد دارید از آن سنگ پله در فضای بیرونی ساختمان استفاده کنید و باید به عنوان یک ملاک جهت ارزیابی در نظر گرفته شود یا زمانی که صحبت از نوع کاربری می شود و پله ای برای یک ساختمان پر رفت و آمد مناسب است که مقاوم به سایش و ضربه باشد، سپس نوع کاربری را نیز باید به عنوان یک پارامتر تاثیرگذار در نظر گرفت.

در این محتوا سعی کردیم تا معرفی مختصر از انواع سنگ های ساختمانی قابل استفاده در راه پله را داشته باشیم و پارامترهای تاثیرگذار بر انتخاب بهترین سنگ پله را معرفی کردیم. اما نکته پایانی، نوع کاربری راه پله را نیز در انتخاب خود در نظر داشته باشید. برای نمونه سنگی که قرار است در راه پله بیرون ساختمان استفاده شود با سنگی که در راه پله داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، کاملا متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان : 
0913-932-1409

تماس با ما